Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li başkanın şok eden videosu

05.03.2010 18:39
Bu gün internete bir video düştü. Video konuşmalarından konuşan kişinin İzmir'in Kemalpaşa ilçesi CHP'li Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı olduğu anlaşılıyor

Başkan Karakayalı seçildikten sonra 38 işçiyi kapanan Ulucak Belediyesi'nden çıkardığı iddia ediliyordu.

İşçilerin tazminatlarını da ödemeyerek gidin hakkınızı yargıda arayın belediyenin kasasında beş para yok dediği iddia ediliyor.

Video kaydında kendisinin Başkan Rıdvan Karakayalı olduğunu söyleyen kişi işçileri açıkça tehdit ediyor. Küfür ediyor. Kafanızı koparırım diyor.

Benim ve partim hakkında konuşmayın konuşanın işi biter diyor.

Eğer konuşan kişi CHP'li Rıdvan KARAKAYALI ise kendisi bir öğretmen, eğitimci.

Eğitimci bir insan işten attığı işçileri tehdit eder mi?

Atatürk'ün partisi ! gariban işçinin tazminatı ödemeden kapı dışarı eder mi?

CHP Genel Merkezi TEKEL işçileri için seferber olmuşken CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı'nın yaptıklarından Deniz Baykal'ın haberi var mı ?

Yoksa vahim...

Var da göz yumuyorsa daha vahim !

Konu Sayın İl Başkanı Bulgun ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı doğrudan ilgilendiriyor.

Eğer bu konuşmalar ve bu tehditler bir CHP'li başkana ait ise kabul edilmesi mümkün değil.

BAŞKAN -Şimdi bu 55 kişiden biz seçimleri aldıktan sonra kaç kişi aldık, kaç kişi girdi belediyeye arkadaşlar?

ÇALIŞAN -14 kişi.

BAŞKAN - 55-14=41 kişi. Arkadaşlar 8 aydan beri ben görevdeyim Ulucak'ta. 8 aydan beri eski çalışan arkadaşlarımıza bir şans verdik. Dedik ki bu insanlar yıllardan beri çalışıyor, devam etsinler. Ekmekleriyle oynamayalım ama 8 aydan beri sabrettim, benim anama avradıma küfreden adamlara daha da aynı şekilde devam ediyor aranızda.

Ne koministliğimi bırakan, ne bilmem neyliğimi bırakan, ne şunu bırakan, ne bunu bırakan. Tamam Mehmet Türkmen diye açık açık söylüyorum, arkasından bayrak sallıyorlar. Onun ekmeğini yemiş olabilirsiniz, sizlere söylüyorum, saygım vardır. Seçimlerde ben söyledim sizlere, açık konuşuyorum, bak artık buraya kadar geldi artık dayanamayacağım. Herkes haddini bilecek bundan sonra.

Benim mahallem Ulucak'tan Halilbeyli'ye kadar oldu. Hepsi aynı birimde.

Buradan alırım sizi Halilbeyli'ye gönderirim, üç gün takip ettiririm, üç gün devamsızlık yaparsanız işten atarım sizi. Benim ismim Rıdvan Karakayalı. Ben Cumhuriyet Halk Parti'li Belediye Başkanı oldum artık. Bundan sonra benim ekmeğimi yiyorsunuz. Anlaşıldı mı? Bundan sonra benim ekmeğimi yiyorsunuz, ipiniz benim elimde.

Benim belediyemde çalışacaksınız, benim ekmeğimi yiyeceksiniz, ben size ekmek vereceğim, ben sizi Ulucak'ta çalıştıracağım. Ondan sonra benim arkamdan her türlü hakareti yapacaksınız, benim partime her türlü hakareti yapacaksınız. Yok öyle şey. YOK ÖYLE ŞEY!

Buraya kadar geldi artık. Şerefimle temin ediyorum, bundan sonra partim hakkında, benim hakkımda, benim çalışmam hakkında, Kemalpaşa Belediyesi hakkında bir tane laf söylerseniz, bir tane bir şey duyarsam, ki herkes aranızda bir sürü insan var, bütün her kim ne söylediği aklımda, benim yanıma geliyor.

Sabrediyorum çünkü eğitimci bir kişiliğim var benim, yıllarca yöneticilik yaptım. Şerefimle temin ediyorum bak kafasını koparırım bu sefer. Gözünün yaşına bakmam, pire için yorgan yakarım. Veririm tazminatını defol git derim.

Dışarıda benim bayrağımı sallayan burada yüzlerce kişi var sırada bekliyor bu işe girmek için. Sizin yaptığınız işe girmek için.

Beyler, daha da s..t.ri b.ktan adamlar beni arkamdan koministmiş, bilmem neymiş, şuymuş, buymuş...

Nerede gördünüz lan benim koministliğimi?

Ne yaptım bu ülkeye ben? 27 sene devlete hizmet ettim. 10 yıl burada çalıştım. Ne zorluluğunu gördünüz burada, Ulucak'ta? Çocuklarınızı yetiştirdim. Kimin karısına, çoluğuna - çocuğuna yan baktım?

Ben başkaları gibi sabaha kadar alkol alıp, karılarla Alsancak'ta gezip, denize düşüp sabaha burada mevlüde gelen insan değilim.

Söylettirmeyin bana. 10 senede 40 trilyon paranın sahibi de değilim. Mal varlığım belli. Esas kominist kim onları da gösteririm.

Kafanızda şöyle bir soru işareti bırakırım. Sizlere söylüyorum bakın aynı şekilde, benim ekmeğimi yiyorsunuz.

Bundan sonra benim hakkımda, partimin hakkında herhangi bir şekilde bizim aleyhimizde en küçük bir şey söyleyenin kafasını koparırım.

Burada herkes şahit, 55 - 60 kişi şahit.

Anlaşıldı mı arkadaşlar?

Anlaşıldı.

Yeter ya... O öyle diyormuş, bu böyle diyormuş, yok şunu yapacakmış, yok bunu yapacakmış. 55 kişi çalışıyor burada, küçücük yerde.

Benim parsadan 10 - 20 kişi çalışıyor arkadaşlar. Aslında buradan benim hepinizi almam lazım görevden. Yeter 15 - 20 kişi burada. 30 kişi neyse.

İnsanlık yaptık sizlere, devam edin dedik ama milletin kafası kalktı yukarı. Herkes kendi geleceğini kendi tayin edecek bundan sonra.

Kimse benim hakkımda, belediye hakkında en küçük bir şey söylerse, yoksa...

 

Kral öldü yaşasın kral kardeşim. 5 sene kral benim burada

. Varsa 5 sene sonra karşıma çıkacak, hodri meydan çıksın.

 

Herkes benim amire burada, bu beni temsil ediyor, bu arkadaşımız burada. Bundan başka kimse bana hesap vermeyecek. Ve bazılarınızı da alacağım başka yerlere göndereceğim, Burası çok kalabalık bir yer, burası. 55 kişi çok fazla geliyor buraya. Yok şudur, yok budur... Adam gibi çalışın!

 

Altını tekrar çiziyorum, benim aleyhimde, partim aleyhinde, sokakta, işyerinde, stadyumda, orda burada bir kişi, içinizden bir kişi yanlış bir şey söylerse kafasını koparırım. Bak bir daha söylüyorum, altını çizerek söylüyorum.

Olayı bitiririm.

 

Adam gibi çalışacaksınız, benim ilkelerim belli. Benim kafa yapımı da da biliyorsunuz. Bunun haricinde kimse bir şey yapmayacak.

Sormak istediğiniz bir şey var mı arkadaşlar? Mertçe söyleyeceksiniz. Burada karanlık kafadaysanız olmayacaksınız. Burada mertçe konuşacaksınız. Buradan inipte aşağıya çıktığınız zaman kahvede şu şunu dedi bu bunu dedi, şöyle yaptı böyle yaptı demeyeceksiniz. Bu böyle böyle olur. Varsa bir şey konuşulacak, benim yüzüme konuşacağınız şeyleri konuşun. Aşağıda konuşmayın.

 

Var mı itiraz eden, ben bu işi kıvıramayacağım gideceğim diyen? Başka bir şey söylemek isteyen? Metin sen bir şey söyleyecek misin? Sayid? Vehbi?

Peki... Hayırlı işler kolay gelsin arkadaşlar.

 

yerelgündem

Link:

Link: Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan KARAKAYALI

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri