Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Belediye Suçüstü

13 Mayıs 2008 / 08:43
İşte CHP'li belediyenin cami karşıtlığının belgesi

Çankaya'da cami inşaatını mühürleyen CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın, 2004 yılında Belediye Encümeni'nin yıkım kararı aldığı ve Danıştay tarafından yıkımı onanan kanunsuz meyhaneye ise yıllardır dokunmadığı ortaya çıktı.

Vakit Gazetesi'nin haberine göre medyada yer alan haberlerinden ardından aynı gün 29 yıllık Köşk Camii'nin yeniden inşaasını durduran CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, hakkında Danıştay'ın 2004 yılında onayladığı ve Belediye Encümeni'nin 18.09.2003 tarihli tespit tutanağıyla yıkım kararı bulunan kanunsuz meyhaneyi 5 yıldır yıkmıyor.

Kızılay Milli Mücadele Caddesi üzerindeki bir binada, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)'nin üst katından yıllardır ruhsatsız ve kaçak bir yapı olarak faaliyet gösteren meyhane, 300 metre yakınında bulunan Çankaya Belediyesi tarafından kollanıyor. Birliğin, defalarca şikayette bulunduğu kaçak yapı ile ilgili Danıştay'ın ve Belediye Encümeni'nin 18.09.2003 tarih ve 2857 sayılı tespit tutanacağı ile yıkım kararına rağmen Çankaya Belediyesi'nin yıkımı gerçekleştirmemesi üzerine TYB, İçişleri Bakanlığı'na başvurdu. Bakanlığın da konuyu Ankara Valiliği'ne bildirmesi üzerine valilik konuyla ilgili açıklamada bulundu.

'YIKIMI YAPILACAK BÖLÜMÜN KAPISI KAPALI'

CHP'li Çankaya Belediyesi, kaçak olduğunu kabul ettiği meyhanenin yıkımını niçin gerçekleştirmediği konusunda gerekçesini açıklayan Ankara Valiliği, TYB'ye gönderdiği yazıda, 'Söz konusu adrese gidildiği anacak bağımsız bölüm kapısının kapalı olması ve mal sahiplerinin kimsenin bulunmaması nedeniyle yıkım işlemlerinin ileri bir tarihe ertelendiği belirtilmektedir' dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri