Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekil iddialara yanıt verdi

22 Ağustos 2008 / 15:51
CHP'li Özpolat, trilyonluk arazinin Çankaya Belediyesi tarafından usulsüz bir şekilde kendisine tahsis edilmesine Melih Gökçek üzerinden cevap verdi..

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat, Çankaya Ahlatlıbel'de okuluna alan tahsis edilmesiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Özel İlkem Koleji'nin sahibi Durdu Özpolat, hakkında ortaya atılan iddialar konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i suçladı. Özpolat, “Gökçek, AKP'den ve Ankara'dan aday gösterilmeyecektir. Aday olabilmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve parti yönetimine karşı şirinlik yapmaya çalışıyor” dedi.

Özpolat, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Özpolat, hakkındaki “rant” iddialarına “Yeni bir Şaban Dişli yaratılmaya çalışılıyor" diyerek yanıt verdi. Özpolat, Ahlatlıbel mahallesindeki Çankaya Belediyesi yetkisi alanındaki arazinin ortağı olduğu ve sahibi olduğu İlkem Koleji'ne tahsisini peşkeş çekme, rant yaratma gibi sunulan iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Özpolat, kendisine yönelik Çankaya Belediyesi'nin "yeşil alanları peşkeş çekdiği" iddialarıyla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ve “Gökçek, AKP'den ve Ankara'dan aday gösterilmeyecektir. Aday olabilmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve parti yönetimine karşı şirinlik yapmaya çalışıyor” dedi.

CHP'li bir milletvekilinin, "kamuoyu yaratarak, rantla ilişkilendirilmesine sarılmanın boş bir çaba" olduğunu vurgulayan Özpolat, şöyle dedi:

"Çankaya Belediyesi tarafından, Özel İlkem kolejine yapılan tahsis, bir çok belediyenin kurumlarla ve okullarla yapmış olduğu bur uygulamadır. Yapılan tahsis sadece bize yapılmış gibi sunulmaktadır. Büyükşehir ve metropol belediyelerinin bu tarz yüzlerce uygulaması vardır."

(ANKA)
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri