Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'lilerden tam destek

19 Aralık 2008 / 16:55
''Cumhurbaşkanı Gül'ün annesine Ermeni kökenli'' diyerek büyük tepki çeken CHP'li Artıman'a parti teşkilatlarından mail desteği yağıyormuş

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, ''Ülkemize, milletimize, bütünlüğümüze sahip çıkmaya çalışıyorum. Buna aykırı çalışmalar içerisinde olanlara tavır koymaya davet ediyorum'' dedi.

Arıtman, TBMM'de gazetecilerin, ''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün annesinin Ermeni kökenli'' olduğuna ilişkin sözlerinin ''ayıp'' olarak değerlendirilmesiyle ilgili soruları üzerine, ''sözlerine ayıp diyenlerin, ayıbın anlamını bilmediğini'' söyledi.

Canan Arıtman, ''Bir siyasetçinin; ülkesine, milletine, onun geleceğine sahip çıkması, bu ülkeye atılan iftirayı, hakareti kabul etmemesi ayıp değildir'' diye konuştu.

''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ailesi hakkındaki soy ağacı ile ilgili iddianızı ispat edebilir misiniz?'' sorusuna da Arıtman, şu yanıtı verdi:

''Sorun bu değil. Hepimiz çok farklı etnik kökenlerden gelebiliriz. Hiçbirimiz, bunu sorgulamıyor. Herkesin etnik kökenine saygılıyız. Ama Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini koruma ve kollama görevinde olanlar, bu görevi eksik yaparlarsa o zaman herkes sorgulanır. Söylemek istediğim bu... Çünkü, bu görevdeki ihmal; bu ülkede etnik ayrışmaya, çatışmaya, bölünme ve parçalanmaya neden olacaktır. Ben, bu tehlikenin altını çiziyorum. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı, görevli ve yetkili herkesi uyarıyorum. Ülkemize, milletimize, birliğimize, beraberliğimize, bütünlüğümüze sahip çıkmaya çalışıyorum. Buna aykırı çalışmalar içerisinde olanlara tavır koymaya davet ediyorum.''

Arıtman, teşkilattan, vatandaşlardan bine yakın destek maili ve telefonları geldiğini ifade etti.

Gazetelerde yer alan ''kafatasçı milletvekili'' şeklindeki haberlerin hatırlatılmasına karşılık Arıtman, bu haberlerin olabileceğini söyledi.

Arıtman, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve grup yönetimiyle, açıklamasına ilişkin herhangi bir görüşmesinin olmadığını belirtti.


Kaynak:
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri