Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin 3Ç anlayışı geride kaldı

27 Ocak 2009 / 12:20
Başbakan Erdoğan AK Parti Meclis Grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan çizme giyip İstanbul'un varoşlarına çıkmayı planlayan CHP'li Kılıçdaroğlu'na bir hatırlatma yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Meclis Grup toplantısında konuşuyor.

Geçenlerde çıkmış bir arkadaş "ayağıma çizmelerimi giyip İstanbul'un varoşlarını dolaşacağım diyor. Bu arkadaşım tam 16 yıl geç kalmıştır. İstanbul'da artık çizmeyle dolaşacak yer mi kaldı? Biz buraları parke ve asfaltlarla döşedik. Artık oralarda modern belediyecilik anlayışı var beyefendi. Ha CHP'li belediyelerin böyle yerler olabilir o başka..

Bu ülkede kuru sıkı atan anlayış var. İftira atıp kumpas kurarak çamur anlayışını sürdürüyorlar. Biz İstanbul için 3Ç planını 1992'de ortaya koyduk. Çünkü o zaman CHJP'nin çöp çamur çukur belediyecilik anlayışı vardı. Plan proje üretmek yerine çamur üretmeyi tercih ediyorlar.

Genel Başkanları aksine adaylar farklı şeyler söylüyorlar. Öğrenci burslarını engellediler şimdi kendileri daha fazlasını vereceklermiş. Kömür dağıtmayacaklarmış 600 TL yardım yapacaklarmış. 1 anahtar 5 anahtar vaatleri vardı. Bunlar aynı yoldan gidiyorlar. Atıp tutmayacaksın proje üreteceksin.

Sosyal hizmet anlayışını üretmek başka bir şeydir. İyisini yapın alkışlayalım. Ama söyledikleriniz tutarlı olsun. Siz artık gelemezsiniz. Bu anlayışla gelinmez. Benim halkım artık sizi tanıyor. Hizmet üretenle çamur üreteni iyi biliyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri