Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin AK Parti'de "köstebeği var"

03.07.2010 00:06
CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek canlı yayında öyle sözler etti ki AK Parti'nin ne cevap mereceği merak konusu oldu.

 

 

 

CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Berhan Şimşek, hızlı ısındı rakiplerini takibe aldı. İstanbul'da 1 milyon üyeye ulaştığı iddia edilen AK Parti'yi de uyarmayı ihmal etmeyen Şimşek, içeride köstebeklerim var derken CHP'nin de birinci parti olduğunu iddia etti. İşte Şimşek'in sözleri;

Habertürk'te yayınlanan Balçiçek Pamir’le Söz Sende’ye konuk olan CHP İl Başkanı Berhan Şimşek programda şaşırtan açıklamalar yaptı. Şimşek gelecek seçimlerde CHP’nin oy oranı ile ilgili bir soruya cevap verirken ilginç bir itirafta bulundu: “Aziz Babuşçu bir televizyon programında 1 milyon üye kaydettik filan demiş. Ben onu bunu bilmem, bugün genel merkez de kendisine telefon açmıştır, dün kendi ellerine geçen İstanbul’la ilgili bir araştırma var ve benim de bir köstebeğim var. Oraya da dikkat etsinler, oradan da bilgi geliyor” dedi.

"KÖSTEBEĞİM VAR AÇIP SÖYLÜYOR"

Bunun üzerine Balçiçek Pamir “Nasıl yani, sizin AK Parti’de köstebeğiniz mi var gerçekten?” diye sordu. Şimşek’in cevabı ilginçti: “Tabii, oradan açıyor arkadaş bana söylüyor. Bakın net söyleyeyim Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın bizi izliyorsa, seçimlere 4-5 gün kala aradım, 6 puan öndeyiz dedim. Şimdi de kendilerini bundan 15 gün önce yaptırmış oldukları araştırmada yüzde 4 gerideydik şu anda yüzde 1 öndeyiz İstanbul’da. Akaydın’ın seçiminden de teyit ettik yani.”

Şimşek programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü Gediktepe mevzii ziyaretini değerlendirirken aynı yerde çömelmiş pozuyla eleştirilen Başbakan Erdoğan için de ilginç bir cümle sarfetti: ‘Aha bu mu, görkemi güzel dağ armudu’ derler bizde buna. Boy var pos var ama bir duruş filan… Anadolu’da böyle derler. Ben onu yerinde olsam bütün danışmanları kapının önüne koyardım. Kravatı, takım elbisesi filan biliyorlar ama o pozu servis etmeleri çok yanlıştı.”

Balçiçek Pamir programın başında Şimşek’i çok zayıflamış bulduğunu söyleyince o da son zamanlarda beş kilo kadar verdiğini ama aslında çok yorgun olduğu için daha da fazlaymış gibi göründüğünü de söyledi.

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri