Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin başörtülü adayı da 'yasakçı' çıktı

25.03.2009 11:28
"Başörtülü" olduğu için kamuoyunun dikkatini çeken CHP'nin Ankara Nallıhan ilçesi belediye başkan adayı Meryem Bıçkıcı da "yasakçı" çıktı.
BAŞÖRTÜMDEN SİZE NE?

TV 8'de yayınlanan "Erkan Tan'la Başkent'ten" programına bu sabah konuk olan Bıçkıcı "başörtüsü"yle ilgili sorulara tepki gösterdi. Bir sorusuna sinirlendiği sunucu Tan'ı "size ne?" diye tersleyen Bıçkıcı "partimin başörtüsü politikasını ve kamusal alan yasağını sonuna kadar destekliyorum. Kamusal alanda ve üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının delinmesi için uğraşanlara ve dini siyasete bulaştıranlara da karşıyım" dedi.

Başını saçları önden görünecek şekilde geleneksel tarzda örten Meryem Bıçkıcı, Erkan Tan'ın "seçim broşürünüzde başınız açık, günlük hayatta kapalı. Bir örtülü bir açık. Sahi, sizin başınız örtülü mü, açık mı?" sorusuna kızarak "size ne?" diye tepki gösterdi. Bıçkıcı bu konudaki görüşlerini şöyle açıkladı:

"Seçilirsem başımı açacağım"

"Nallıhan'da Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanıyım. Törenlerde Atatürk anıtına çelenk koyarken ve kamusal alanlara girerken başım hep açıktır. Bu Cumhuriyete ve onu kuranlara saygımdan dolayıdır. Nallıhanlılar beni iki halimle de tanıyıp kabul etmişlerdir. Seçim kampanyası için başörtülü görüntümün yer aldığı bir minibüs giydirmiştim. Daha sonra oğlum başörtüsüz fotoğrafımla bir minibüs hazırlatmış. İkinci minibüs daha çok beğenildi. Başörtülü hanımlar bile 'çok yakışmış' dediler."

Erkan Tan'ın, seçim vaadlerinde yer alan 'açık hizmet"in ne anlama geldiğini sorması üzerine de Bıçkıcı "başımın açıklığı kadar açık ve net olmak, ihalelerde şeffaf olmak" cevabını verdi.

Meryem Bıçkıcı, başkan seçilirse başını açacağını sözlerine ekledi
Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri