Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin Büyükanıt'a Hediyesi

15 Ağustos 2008 / 08:19
Baykal, Büyükanıt'a 'birlik ve bütünlük' anlamına gelen 'yaşam kasesi' hediye etti.
Kuzey Irak harekatı sırasındaki açıklamalar, Yaş kararları ve zırlı araç polemiği nedeniyle gerilen CHP-TSK arasındaki ilişki dün Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın veda ziyareti ile tatlıya bağlandı. Baykal, Büyükanıt'a 'birlik ve bütünlük' anlamına gelen 'yaşam kasesi' hediye etti. Ziyaret sırasında gazeteciler, zırhlı araç ve YAŞ kararları polemiğinin mimarı CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıdaroğlu'nu aradı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun Meclis'te bulunduğu öğrenildi.
EN UZUN VEDA

Baykal, Büyükanıt'ı makam odasının bulunduğu 12'nci katın asansöründe karşıladı. 1 saat 10 dakika süren ve baş başa gerçekleşen görüşmenin ardından Baykal, Orgeneral Büyükanıt'ı makam aracına kadar yolcu etti. Baykal, ziyarete ilişkin gazeteciler ile yaptığı sohbette, 'Medyanın ilgilendiği konuların çok ötesinde Türkiye'nin sorunlarını temel alan bir anlayış içinde görüşme gerçekleşti' karşılığını verdi.

YAŞAM KASESİ HEDİYE ETTİ

Diğer yandan Baykal, Orgeneral Büyükanıt'a mitolojik bir anlamda taşıyan kase hediye etti. Mitolojide "yaşamın birliği ve bütünlüğünü" temsil eden renkleri nedeniyle kaseye "yaşam kasesi" de deniliyor. Büyükanıt görüşme sırasında elma suyu içmeyi tercih etti.
Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri