Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin de derin devleti var

23 Aralık 2008 / 13:16
Saadet lideri Kurtulmuş,CHP'li Arıtman'n Cumhurbaşkanı Gül'e ırkçılığa varan ithamlarda bulunmasını yorumladı.
Kurtulmuş, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 13 merkezde gerçekleştirecekleri ''Saadet Türkiye Buluşmaları' hakkında bilgi verdi.

''Ermeni meselesinin'' bilim adamları tarafından bilimsel yöntemlerle ve belgelerle aydınlatılması gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, ''Bu sorun, siyasi çabaya alet edilemez'' dedi.

Bu konuda husumetleri körükleyecek üslup kullanılmaması gerektiğini belirten Kurtulmuş, ''Canan Arıtman'ın Cumhurbaşkanı hakkında söylediği sözler, nezaket üslubunun dışındadır. Cumhurbaşkanlığı makamı zedelenmemelidir. Çarşaf açılımıyla rahatsızlanan derin CHP kamuoyu, bu çıkışla rahatlatılmak mı istenmektedir?'' dedi.

''2 kardeş topluluk arasındaki düşmanlık duygularının yok edilmesini sağlamak gerek'' diye devam eden Kurtulmuş, ''Asala terörüne ve iki topluluk arasına düşmanlık tohumları ekmek isteyenlere karşı Artin Penik, Taksim'de kendini yakmıştı. Penik'in öldüğü gün olan 15 Ağustos tarihinin Türk-Ermeni Dostluk Günü olmasını ve bir anıtının dikilmesini öneriyoruz'' diye konuştu.

''ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI''

Kurtulmuş, ''Türkiye'nin krize çok açık bir ekonomik yapısının olduğunu'' ileri sürerek, ''Türkiye'nin krizde olduğunu gösteren birçok unsur bulunduğunu'' savundu.

''IMF programlarına bağlı kalındığı sürece, istense dahi ekonomik krizi önleyecek tedbirleri almanın mümkün olmayacağı'' görüşünü ifade eden Kurtulmuş, ''IMF programlarından ve dayatmalarından mutlaka vazgeçilmelidir'' dedi.

Kurtulmuş, alım gücünü artıracak tedbirlerin de mutlaka alınması gerektiğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığının ''Lise tiplerinin sayısının indirilmesine'' ilişkin genelgesini de eleştiren Kurtulmuş, genelgenin bir an önce geri çekilmesini istedi.

Numan Kurtulmuş, bir soru üzerine, Saadet Partisinin yerel seçimlerde tüm seçim çevrelerinde aday çıkaracağını, başka partiyle işbirliğinin söz konusu olmayacağını bildirdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri