Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin edepsiz sergisi kaldırıldı !

01.11.2010 18:05
Tam 4 gün boyunca toplumun saygın şahsiyetlerine eleştiri adı altında hakaret eden sergi açık kaldı. Bu sabah ise...
CHP Gençlik Kolları tarafından açılan ve siyasiler ile toplumun saygın kişilerine mizah adı altında hakaret edilen 'AKP Eziyetleri' isimli sergi, kaldırıldı.CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bizzat açtığı sergi tam 4 gün boyunca açık kaldı. Kamuoyunda tepkiye neden olan sergi, bu sabah kaldırıldı.

Gençlik Kolları'nın "AKP Eziyetleri" adlı sergide Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve Fethullah Gülen'e hakaretler edildi. Sergiyi açan Kılıçdaroğlu da hakaretlere destek verdi. CHP Genel Merkezi'ne gelenler tarafından gezilebilen sergiye ilginin beklenin altında olduğu ileri sürülüyor.

Cumhuriyet Bayramı'na gölge düşüren sergide yer alan resimlerden birinde Başbakan Erdoğan, faşist lider 'Hitler'e benzetilmişti. Resmin altında ise "Bir gün gelecek Türklerin daha fazla topraklarını satmadığım için bana kızacaksınız" sözü ve "Adolf Tayyip Hitler" imzası yer almıştı. Başka bir resimde iseBaşbakan Erdoğanile eşi Emine Erdoğan'ın, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ve Fethullah Gülen'in ağlayan kareleri yer alırken hemen karelerin yanında, "Aşağıda örneği verilen ağlamalardan hangisi sahtedir" sorusu sorulmuştu. Karelerdeki isimlerin her biri ayrı şıkta yer alırken en sona da 'Hepsi' şıkkı yerleştirildi. Skandal fotoğrafa bakan Kılıçdaroğlu da 'Hepsi' şıkkını işaretlemişti.


 

Bu haber toplam 848 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri