Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"ÇİÇEĞİMİ VERMEM!"

19.11.2009 09:24
STK'lar darbe karşıtı eylem için düğmeye bastılar. Eylem çağrısında bulundukları afişleri aracılığıyla da inceden mesaj verdiler.

 

 

 

Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı Adlî Tıp'ın raporuyla kesinleşen 'kirli eylem planı'na yönelik tepkiler dinmek bilmiyor.

 

Aslan Değirmenci’nin haberi

 

Tutuklandıktan kısa bir süre sonra ikinci defa serbest bırakılan Çiçek’in durumu, “yargı bağımsızlığını yitirdi” değerlendirmelerini beraberinde getirirken, Ankara büyük bir eyleme hazırlık yapıyor.

ANKARA AYAĞA KALKACAK

20’ye yakın sivil toplum kuruluşu, ‘Darbeye karşı 70 milyon adım koalisyonu’ tarafından yapılan çağrı sonrası eylem kararı aldı. Pazartesi günü 18.15’te Yüksel Caddesinde toplanacak olan duyarlı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Sakarya meydanına kadar yürüyecek. Çiçek’in serbest bırakılmasını protesto edecek grup tarafından yapılan çağrıda, “Cuntacıları, darbecileri bir daha geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne yollamak için darbeye karşı ses çıkaralım” denildi. Grup tarafından hazırlanan çağrı afişi de oldukça dikkat çekici. Afişte serbest bırakılan Albay Dursun Çiçek, saksı içinde açan bir çiçek olarak yansıtılırken; Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, “Çiçeğimi vermem!” dediği görülüyor.

ÇİÇEK’İN RTÜK ÜYELERİNE SUÇ DUYURUSU İŞLEMDEN KALDIRILDI

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Darbe Planı”nda imzası bulunduğu ortaya çıkan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek’in, RTÜK üyeleriyle ilgili suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturmada, Başbakanlığın soruşturma izni vermemesi nedeniyle dosyanın işlemden kaldırılmasına karar verdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri