Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çiçek, hakkında flaş açıklama

10.11.2009 11:39
'Islak imza' olayında adı geçen Albay Çiçek'in ifade vermesi için çağrı yapıldığı ancak adliyeye gitmediği açıklandı.

Kamuoyunda "Kaos Planı", "AK Parti ve Fethullah Gülen’i Bitirme Planı" isimleriyle bilinen İrtica ile Mücadele Eylem Planı başlıklı belgenin altında imzası bulunduğu iddia edilen Albay Dursun Çiçek'e ifade vermesi için çağrı gönderildiği açıklandı.

 

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Çiçek'e çağrı gönderildiğini ancak henüz gelmediğini söyledi. Çolakkadı'nın "Herhalde gelir" sözleri ise dikkati çekti.

 

Soruşturma için dün iki grup halinde toplam 11 asker ifade vermişti. Sivil plakalı bir minibüs dün saat 09.30’da İstanbul Adliyesi’nin Beşiktaş’taki binasına geldi. Hakim ve savcıların kullandığı kapıya yanaşan minibüsten indirilen 3 asker binaya alındı. Aynı minibüs saat 13.00’da binadan ayrıldı. Yarım saat sonra aynı yere yanaşan minibüsten bu sefer 5 asker indirildi. Askerleri getiren grupta bulunalar foto muhabirleri ile kameraların görüntü almasını önlemek için şemsiye ile perdeleme yaptı. İkisinin rütbeli olduğu belirtilen askerler, Ergenekon Soruşturması’nı yürüten savcılardan Zekeriya Öz'e ifade verdi. Tanık ve şüpheli olarak ifade veren askerler saat 17.30'da getirildikleri minibüsle adliyeden ayrıldı.

 

Belgeyi Ergenekon savcılarına gönderen meçhul ihbarcı subay tarafından gönderilen mektupta, Albay Çiçek'in biriminde çalışan bazı askerlerin, konu kamuoyuna yansıdıktan sonra birimdeki bilgisayarları temizlediğini ve birçok belgeyi yok ettiğini iddia etmişti

 

 

 

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri