Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çiçek'in başı dertte

06 Temmuz 2008 / 11:29
Cemil Çiçek'in başı 14 yıl önce yapılmış bir haberden dolayı belada. O yemin etsede bu haber onun yakasını bırakmıyor!
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in başı 17 yıl önce Hakan Aygün tarafından yapılan bir haberden dolayı belada. Bakanın başa bela haberi, AK Parti'nin sözlü savunmasında da yine gündeme geldi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AKP hakkında kapatma istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne açtığı davada sözlü savunma yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in "flört fahişeliktir" sözlerini gündeme getirdiği öğrenildi. Yalçınkaya'nın delil olarak gösterdiği çok sayıda gazete ve TV haberlerinin asparagas olduğunu ve bunlara ilişkin tekzip yoluna gittiklerini vurgulayan Çiçek, başına gelen bir olayı Anayasa Mahkemesi üyelerine anlattı. 17 yıl önce ANAP'dayken verdiği bir röportajda kullanmadığı bir söz olan "flört fahişeliktir" cümlesini yıllarca temizleyemediğini belirten Çiçek, şunları anlattı:

4 YIL SONRA ÖZÜR
"1990'da Cumhuriyet gazetesinde görev yapan Hakan Aygün, benimle röportaj yaptı. Aileden sorumlu bakan olarak görev yapıyorum ve röportajda söylemediğim 'flört fahişeliktir' başlığıyla gazete manşet attı. Benim tekzibim gazetenin arka sayfalarında, belli belirsiz yayınlandı. 17 yıl boyunca geldiğim her görevde bu sözler hatırlatıldı. Dört yıl önce, Hakan Aygün beni aradı. Yaptığı asparagas haberden vicdan azabı duyduğunu söyledi ve beni programına çağırdı. Ben de, canlı yayınlanacak olan programda herkesin önünde benden özür dileyip, yaptığı asparagas haberi itiraf etmesi şartıyla yayına katıldım." Çiçek Aygün'ün açıklamasını şöyle aktardı: "Genç bir muhabir arkadaşım var. Ben yönlendirdim, Çiçek'le bir röportaj yapın, bak bunlar mukaddesatçı falan. Sayın Bakan da 'Ben flörtü tasvip etmiyorum. Bunlar evlendikten sonra olmalı' dedi. Ancak röportajın içinde 'Flört fahişeliktir' sözü yoktu. Bunun en iyi şahidi benim. O röportaj bir iki gün bekledikten sonra Cumhuriyet'in arka sayfasında yayınlandı, 'Flört fahişeliktir' denildi."

Kaynak:
Bu haber toplam 814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri