Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çiçek'in Ergenekon açıklaması

21 Temmuz 2008 / 19:05
Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun Bugünkü Toplantısında Kıbrıs Sorununda Gelinen Noktada Yapılacak İşlerin ve KKTC'ye Sağlanan Desteklerin Öncelikli Olarak Görüşüldüğünü Söyledi.
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantıdan sonra basına bilgi veren Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun bugünkü toplantısında Kıbrıs sorununda gelinen noktada yapılacak işlerin ve KKTC'ye sağlanan desteklerin öncelikli olarak görüşüldüğünü söyledi. Çiçek toplantıda kapatma davası ve Ergenekon'u konuşmadıklarını belirtti.

Yarın yapılacak Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı öncesinde genel asayiş konularının değerlendirildiğini anlatan Bakan Çiçek, 3 Alman turistin kaçırılmasıyla ilgili gelişmelerin de ayrıntılı olarak ele alındığını ifade etti. Cemil Çiçek, gazetecilerin soruları üzerine Ergenekon soruşturmasına ilişkin gelişmelerin Bakanlar Kurulu'nda ele alınmadığını söyledi. Yargıya intikal eden konuları Bakanlar Kurulu toplantısında görüşmediklerini dile getiren Çiçek, yargıya intikal etmiş bir konuyu Bakanlar Kurulu'nda görüşmelerinin doğru ve mümkün olmadığını kaydetti. Çiçek, Ergenekon soruşturmasının henüz netlik kazanmadığını, iddianamenin içeriğinin bilinmediğini ifade ederek, konunun toplantıda görüşülmediğini tekrarladı.

AK Parti'ye açılan kapatma davasında karar aşamasına gelinmesiyle ilgili gelişmelerin de toplantıda ele alınmadığını dile getiren Cemil Çiçek, "Konunun bizim açımızdan bu safhada artık değerlendirilecek bir yanı da kalmamıştır. Biz söyleyeceğimizi söyledik. İddia makamı da söyleyeceğini söyledi. Söz artık yargı makamınındır. Bizim de beklentimiz, kamuoyunun da beklentisi, bu işin bir an önce sonuçlanmasıdır. Çünkü iktidar partisiyle ilgili açılmış bir davadır. Bu konuda da söz yargınındır. Yargı, 'ben bu konuyu şimdi değil, başka bir zaman görüşeceğim' de diyebilir. Ama bizim de, kamuoyunun da beklentisi, bu işin bir an önce bitmesidir" şeklinde konuştu.

Cemil Çiçek, AK Parti'ye açılan kapatma davasıyla ilgili gelişmeleri önceden beri hükümet zemininde değerlendirmediklerini, parti zemininde değerlendirdiklerini bildirdi.


sondakika
Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri