Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çılgın proje açıklanıyor

15.10.2010 11:44
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a ilişkin büyük merak uyandıran 'çılgın projesi'ni açıklayacağı tarih belli oldu.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a ilişkin büyük merak uyandıran 'çılgın projesi'ni açıklayacağı tarih belli oldu.

Erdoğan, 1 Kasım'da proje yönetimi alanında dünyanın en önemli organizasyonu kabul edilen 24. International Project Management Association (IPMA) Dünya Kongresi'nin açılışında kendi projelerini kamuoyuna açıklayacak. İstanbul'daki Kongre'ye 50 ülkeden, 100 üniversite ve 250'ye yakın bilim adamına katılacak. 3 günlük organizasyonda 350'den fazla dünya çapında bilimsel proje ve makale ortaya konulacak.

PROJE BAŞKENTİ

IPMA dünyadaki en eski uluslararası proje yönetim kuruluşu olarak biliniyor. Şu ana kadar Avrupa, Asya ve Amerika kıtasından 47 üye ülke ve 100 binden fazla sertifikalı proje yönetim profesyoneliyle dünya çapında kabul gören bir kurum. Proje Yönetimi alanında küresel standartları oluşturmayı hedefleyen IPMA yeni projelerin de açıklandığı bir organizasyon olarak biliniyor. Bu kapsamda Kongre'de dünyada ilk kez hayata geçecek projeler de açıklanacak. 24. IPMA Dünya Kongresi düzenleme komitesi başkanlığını yürüten Prof. Dr. Çetin Elmas, Başbakan Erdoğan'ın kongre açılışında çok önemli açıklamalar yapacağını söyledi. Bu kapsamda Türkiye'ye ait birçok projenin ilk kez burada açıklanacağını söyleyen Elmas, "Dünyanın en iyi proje yöneticileri 3 gün boyunca İstanbul'da olacak. Türkiye 2010 Avrupa Kültür Başkenti'nin yanı sıra bu organizasyonla Dünya Proje Başkenti oluyor. Türk projelerinin dünyaya tanıtımı açısından da önemli olacak" dedi.

Yenilikçi fikirler tartışılıyor

Elmas, organizasyona ilişkin SABAH'a şu bilgileri verdi: "Proje Yönetim Kurumu'nun Türkiye'yi temsilen IPMA'ya üye kabul edilmesiyle birlikte Proje Yönetim anlayışının kamu ve özel sektörde algılanması arttı. Şimdi daha ileri bir noktaya geçiş yaptığımız düşünüyorum. Kongrede, sektörle ilgili yenilikçi fikirler, bilgi paylaşımlarında bulunulabilecek. Ayrıca, sektöründe öncü pek çok konuşmacı da katılımcılara kendi bilgi birikimlerini aktararak sunumlar yapacak. Yine dünya ekonomisindeki yeni realitelerin getirdiği zorluklar ve yakalanan fırsatlar ve olay bazlı bildirimler yer alacak."

TÜRKİYE'DEN KATILANLAR

Tekin Küçükali Kızılay Başkanı
Dr. Paul Doany, Oger Telecom, CEO
Süreyya Ciliv, Turkcell, CEO
Serpil Timuray, Vodafone, CEO
Erkan Akdemir, Avea, CEO
Erol ÜÇER, GAMA Holding, CEO
Nurettin ÇARMIKLI, Nurol Holding, CEO
Nuri Özaltın, Özaltın Holding, CEO
Hamdi AKIN, AKFEN Holding, CEO

10 bakanlık yeni proje açıklayacak

Kongre kapsamında 10 ayrı bakanlık da yeni projelerini ilk kez burada ortaya koymaya hazırlanıyor. Ulaştırma, Sağlık, Bayındırlık ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın projelerinin ilgi çekeceğini ifade eden organizasyon yetkilileri, Kongre genelinde açıklanacak projelerinin toplam değerinin 50 milyar doları aşacağını ifade ettiler.

 

Kaynak: Sabah

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri