Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çinli Chery'nin 5 yeni modeli

27.10.2009 01:37
Çinli Chery firmasının 3'ü ticari, 2'si binek 5 yeni aracının Türkiye yollarında olacak...
Chery'in Türkiye Distribütörü Mermerler Otomobil Bayi Satış Müdürü Gökhan Altmışdört, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Chery'in 1.5 yıl önce Türkiye'de satışına başlandığını bildirdi.
Ülke genelinde 1.5 yılda 5 bin adetlik satış gerçekleştirdiklerini, bu durumun kendilerini olduğu kadar Chery merkezini de oldukça mutlu ettiğini ifade eden Altmışdört, ''Chery, Türkiye'yi Avrupa'ya açılma konusunda ilk durak görüyor'' dedi.

TİCARİ ARAÇLAR BURSA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Altmışdört, yaşanan bu gelişmelerin ardından Chery'in ticari araç modelleri olan ''H13'', ''Q22'' ve ''Q22B''nin ilk kez Bursa Oto Show Fuarı'nda görücüye çıktığını belirterek, bu araçların da ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördüğüne dikkati çekti.

Daha önce tanıtımı yapılan binek otomobil modelleri ''Chance'' ve ''Niche''nin de Bursa'da sergilendiğine işaret eden Altmışdört, şu bilgileri verdi:

''3'ü ticari 5 yeni aracımız da 2010 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye'de olacak. Şu an 4 olan model sayımızı 2010 yılında 9'a yükseltiyoruz. Ticari araçlarımızdan ''H13'' 1.9 dizel motorlu. Bu aracımız bizim ilk dizel modelimiz olacağı için önemli. Diğer modellerimiz de Çin'de satılan araçlar.''

Altmışdört, Türkiye'de satışa sunmayı planladıkları yeni araçların fiyatlarıyla ilgili açıklamayı daha sonra yapacaklarını kaydetti.
Bu haber toplam 3398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri