Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis'in yanındayken eski eşi vurdu

27.05.2009 09:32
Sapanca'da cinayet göz göre göre geldi... Huriye Bekçi, 2 polisin korumasında velayeti babalarında olan 3 çocuğunu görmeye gitti.
Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, Huriye Bekçi adlı kadın velayeti babalarında olan üç çocuğunu görmek için iki polis memuru eşliğinde geldiği yerde, tabancayla vurularak öldürüldü. Genç kadın, geride 5 öksüz çocuk bıraktı.
Edinilen bilgiye göre, Sakarya'nın Sapanca İlçesi'nin Gazipaşa Mahallesi'nde yaşayan Huriye Bekçi (28) evli olduğu Yahya B. (34) ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle 6 yıl önce boşandı. Mahkeme de bu evlilikten dünyaya gelen 3 kız çocuğunun velayetini babaya verdi. Daha sonra ikinci evliliğini yapan Bekçi, bu evliliğinden de Umut ve Talha adında iki erkek çocuğu sahibi oldu.

4 YILDIR GÖRMÜYORDU

İkinci eşinden de ayrılan Bekçi, 2 çocuğuyla birlikte bir süre önce ailesinin yanına sığındı. İlk eşiyle aynı mahalledeki ailesinin yanında kalan Bekçi, 4 yıldır kızlarını görmüyordu. İlk eşine kızlarını görmek için haber gönderen Bekçi, kızları göste-rilmeyince mahkemeye başvurdu. Görevlendirilen 2 polis, ablası ve ikiz kardeşiyle çocuklarını gör-meye giden Bekçi, eşi tarafından arabanın içinde kurşunlanarak öldürüldü.

10 KOVAN BULUNDU

Olay yerinde 10 boş mermi kovanı bulunurken, yapılan otopside ise Bekçi'nin vücudunda 8 kurşun yarası, kafasında ise bir kaç kurşun girişi olduğu belirlendi. Kızlarını görmeden hayatını kaybeden Huriye Bekçi, geride 5 öksüz bıraktı. Huriye Bekçi'nin Yahya B'den olan kızlarının devlet korumasına alınacağı belirtilirken, ikinci eşinden olan çocukları 3 yaşındaki Umut ve 2 yaşındaki Talha, babalarına verilecek.


'Çok korkuyorum ben gelmezsem olmaz mı?'

İkiz kardeşi yanında öldürülen Nuriye Keskin (28), olay anını gözyaşları içinde anlattı: "İkizim daha önce polislere (çok korkuyorum, ben gelmesem olmaz mı) dedi. Polisler (senin de gelmen gerekli) dediler. Biz taksiye bindik, ben öne oturdum ablam ikizim ve 2 yeğenim arka koltuğa oturdular. Araba evin 15 metre ilerisinde durdu. Yahya B'nin kardeşi geldi. (İkizime sen sonunda kapımıza polisleri de mi getirdin) dedi. Polisler yanlarından geçen Yahya B'nin üstünü aramadılar. Yahya B. önce taksinin içine baktı, baktıktan sonra gider gibi yaptı. Döndü, ve camdan ikizime kurşun yağdırdı. Polisler hiç müdahale etmediler. Biz polisten şikayetçiyiz."
Bu haber toplam 2038 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri