Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cindoruk AKP-CHP'ye fena salladı

11.10.2009 00:14
Şimdi mektuplaşma safhası başladı. Bu mektuplaşma çok komik. İkisinin de parti merkezi aynı yerde. Birbirlerine el sallasalar görecekler.
Demokrat Parti (DP) Genel başkanı Hüsamettin Cindoruk, partisinin İstanbul İl Kongresinde konuştu. Cindoruk konuşmasında iktidar ve muhalefete eleştirilerde bulundu.

Hükümeti korkak olarak nitelendiren Cindoruk, "Tarafsızlığı bırakan, objektifliği bırakan iktidarlar korkak iktidarlardır. Korku iktidarıdır. Korkan iktidar korkutur. Eğer korkmuyorsanız bu konuşmalara gerek yok" dedi.

Erdoğan'ın şiir ve şarkılarını da eleştiren Cindoruk, "Bakıyorsunuz başbakana; şiir okuyar onu da yanlış okuyor. Bakıyorsunuz şarkı söylüyor o da aşk sarkısı. Beraber ıslandık bu yollarda diyor. Madem ıslanacaktın dam altına girseydin. Ben partililerin aşk içinde yaşadığını ilk kez gördüm" diye konuştu
Açılıma da değinen Cindoruk, " Kürt meselesi dediler geldiler konuştuk. Baktık ki sadece üzeri ciltlenmiş boş bir defter.

Ama dikkat ederseniz ana muhalefet partisi ile diğer muhalefet partisi konuşmuyor. Şimdi mektuplaşma safhası başladı. Bu mektuplaşma çok komik. İkisinin de parti merkezi aynı yerde. Birbirlerine el sallasalar görecekler. 15 gündür, birbirlerine mektup yolluyorlar mektup geliyor. Aşk-ı Memnu diye bir dizi var. Bihter ile Behlül var onların mesajları gibi. Şarkıdan başladı, mektuplaşmaya gitti. İyiki bir postacı buldular. Umutsuz bir aşk umutsuz bir ilişki... Siyaset ciddi bir iştir oturur konuşursunuz" şeklinde konuştu.

Ermeni meselesine de vurgu yapan Cİndoruk, "Biz ermeni meselesi için gelen Bakana şunu dedik; Ermeni meselesi ikili çözülmez. üçlü olacak. Azerbaycan bu işe karışmadıkça sizin yapacağınız anlaşmanın hiç bir anlamı yoktur" ifadesinde bulundu.


Bu haber toplam 996 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri