Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cindoruk'un hareketi tartışmalara yol açtı

01.11.2009 17:39
DP lideri Cindoruk'un birlişme sonrası kürsüde yaptığı haraket, partililerin tepkisine neden oldu. İşte o ilginç anlar;
Turgut Özal ile özdeşleşen ve ellerin sıkıca kavuşturulup başın üzerinde sallanması şeklindeki meşhur selamı, Hüsamettin Cindoruk, sadece parmaklarını birleştirerek yapınca eleştiri konusu oldu.

Hüsamettin Cindoruk'un vermeye çalıştığı selamın, Meşhur ANAVATAN selamından ziyade, Adana bağımsız milletvekili Abdurrahman Boztaş'ın, 'Biz fırıldak değiliz, bu tekere çomak sokmayın' sloganı ile verdiği selama daha çok benzediği görüldü.

Anavatan'ın telefonları kilitlendi

Yapılan kongrede Demokrat Parti (DP)'ye katılma kararı alan Anavatan Partisi'nin genel merkezine tepki telefonları yağdı.

Gelen telefonlarda parti yönetimi ağır şekilde eleştirilerek, "Partiyi sattınız" denildiği bildirildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda dün gerçekleştirilen kongrede Demokrat Parti'ye katılma kararı alan Anavatan Partisi'nin Balgat'taki genel merkez telefon santralinin gelen tepki telefonlarından dolayı kilitlendi.

Parti yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Anavatan Partisi'nin Demokrat Parti'ye katılmasına tepki gösteren partililer sitemlerini telefonla dile getiriyorlar.

Bazı partililerin telefonda, "Partiyi sattınız" diyerek sert şekilde tepki gösterdiği, bazı partililerin ise birleşme kararını veren yönetimi ağır şekilde eleştirdiği ve aşağılayıcı ifadeler kullandığı kaydedildi.

CİNDORUK'A ODA TAHSİS EDİLDİ

Öte yandan, mayıs ayında Demokrat Parti'nin yeni bir kongreye giderek yönetimi yenileyeceği belirtildi.

Kongre sonrasında Anavatan Partisi'nin Turgut Özal döneminde yapılan Balgat'taki genel merkezinin DP Genel Merkez binası olarak kullanılmaya başlanacağı kaydedildi.

Bina içerisinde bulunan Özal Köşesi'nin ise korunacağı ifade edildi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a binada bir oda tahsis edildiği öğrenildi.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri