Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cindoruk'tan Erdoğan'a ağır sözler

02.05.2010 21:30
DP lideri Cindoruk'un hedefindeki isim bu kez Emine Erdoğan oldu. Cindoruk öyle sözler ettiki Erdoğan ailesi çok kızacak.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşine ağır eleştirilerde bulundu.

Partisinin Çankaya İlçesi 10. Olağan Kongresi'nde konuşan Cindoruk, geçtiğimiz günlerde beraberindeki heyetler Brüksel'de temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan için, "Türk Kadınını temsil edecek bir tarafı mı var ?" ifadesini kullandı.

Emine Erdoğan için "Başmüzakereci mi oldu?" diye soran Cindoruk, suçun Emine Erdoğan'da değil onun peşine takılanlarda olduğunu iddia etti.

Şehit olan 4 askere Allah'tan rahmet dileyen ve ailelerine de başsağlığı mesajını ileten Cindoruk, "Terörle mücadelede terörün tarifini yapamadık. Ortada basit bir anarşi yok. Sevr Anlaşması ile Lozan Anlaşması'nın çatışması vardır. Olay, Sevr'i dayatma hadisesidir." diye konuştu.

"Terörle uzlaşılmaz, terörle mücadele edilir." diyen Cindoruk, Türk ordusunun operasyona her zaman hazır olduğunu ifade etti. Dış politikanın millileştirilmesi, Dışişleri Bakanı'nın da vatansever olması gerektiğini dile getiren Cindoruk, Türkiye'nin yeni bir dış politikaya muhtaç olduğunu savunarak, "Şimdiye kadar uygulanan dış politika doğru olsaydı analar ağlamaya devam etmezdi." şeklinde konuştu.

Anayasa değişiklik paketinin geri çekilmesini isteyen Cindoruk, "Paketteki hangi madde Türkiye'nin hangi gerçeğini değiştirebilecek? 5 kişilik yargıç kurulu 17'ye çıkarılınca bürokrasiden başka ne çoğalacak ? Paket kamu yararına değildir." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri