Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ciner'den Bahçeli'ye ÇOK SERT YANIT

05.02.2010 22:06
Bahçeli'nin dün suçlamada bulunduğu Ciner Grubu cevap verdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli tarafından dün suçlanan medya grupları arasında yer alan Ciner Grubu, bugün Bahçeli'ye sert bir açıklamayla karşılık verdi. İşte o zehir zemberek açıklama..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü konuşmasında "Ülkücüler bu medya patronlarını unutmayacak" sözleriyle suçladığı grupların arasında yer alan Ciner Medya Grubu, sert bir açıklamayla yanıt verdi.

Açıklamada "Bu ifadeleri şiddetle ve açıkça reddediyoruz" denilirken, şu cümlelere yer verildi:

"MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2 Şubat günü Meclis'te yaşanan olaylarla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında Ciner (Habertürk) Medya Grubu'nun da ismen zikredildiği medya değerlendirmelerine yer verilmiştir.

Ciner ( Habertürk ) Medya Grubu faaliyette bulunduğu tüm alanlarda hukukun üstünlüğüne inanan, bağımsız, özgür, çoğulcu ve objektif yayın çizgisine sahip onurlu, saygın ve güvenilir bir iş ve medya grubudur

Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasında yer verdiği hakaret içeren hiçbir ifadenin Ciner -Habertürk Grubu'na yakıştırılabilmesi , izafe edilebilmesi mümkün değildir.

Bu haksız ifadeleri açıkça ve şiddetle reddediyoruz.

Demokrasilerde medya-siyaset ilişkilerinin sorunlu ve tartışmalı bir alan olduğu bilinen bir husustur. Tarafların birbirlerini karşılıklı olarak bazen ağır eleştirilere tabi tutması da gene her demokratik ülkede rastlanabilecek bir olgudur.

Bununla birlikte , hedef gösterme, tehdit etme ve hakaret içeren beyanlarda bulunmanın demokrasi ve hukuk dışılığında da hiçbir kuşkuya yer yoktur.

 

Sayın Devlet Bahçeli’nin, Habertürk Grubu'na yönelik haksız beyanlarının Habertürk Grubu ve yayınları hakkında yeterli ve doğru bilgilere sahip olmamasından kaynaklandığına inanmak istiyor ve Ciner- Habertürk Grubu olarak gururla sahip çıktığımız objektif ve çoğulcu yayın çizgimizi bundan sonra da aynı kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz."

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri