Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuğun ifadesi kanları dondurdu

16 Eylül 2008 / 13:25
Annesi öldürüldü. Katil babasıydı. 12 yaşındaki küçük çocuk mahkemede verdiği ifade ile babasını şoke etti.
Duruşmada tanık olarak dinlenen 12 yaşındaki H.G.K.'nın sözleri sanık babayı şoke etti. Mahkeme başkanının, "Sanığı tanır mısın" sorusuna küçük çocuk, "Babamdı, ama şimdi değil. Annemin çığlık sesine uyandığımda kanlar içinde gördüm. Onlar hep kavga ederdi" diye yanıt verdi.

'ALDATILMANIN ÖFKESİ'

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan tutuklu sanık Hüseyin K. pişmanlığını dile getirerek, "Eski eşimi öldürdüğümü kabul ediyorum. Konuşmak için gitmiştim. Amacım öldürmek değildi. Dilek, bana Z.Y. ile 1.5 yıldan beri birlikte olduğunu, onu sevdiğini söyleyince aramızda tartışma çıktı. Bana saldırmak için bir şey aradığını düşünerek, aldatılmanın verdiği öfke ve tahrikin etkisiyle bıçakladım. Kaç kez vurduğumu hatırlamıyorum" diye konuştu.

'ÇIĞLIKLA UYANDIM'

Duruşmada sanık ile öldürdüğü eski eşinden 12 yaşındaki oğulları H.G.K. tanık olarak dinlendi. Mahkeme başkanının, "Sanığı tanır mısın" sorusuna küçük çocuk, "Babamdı, ama şimdi değil" cevabını verdikten sonra tanıklık yaptı.

BABAM PARAYI UYUŞTURUCUYA YATIRIRDI

Babası ile annesinin sürekli kavga ettiğini söyleyen küçük çocuk, "Ben üst kattaki anneannemde uyuyordum. Alt katta kardeşim B.K. ile uyuyan annemin çığlığına uyandım. Annemi kanlar içinde gördüm. Babam orada yoktu. Annem çalışır, babam parayı uyuşturucuya yatırırdı" dedi. Öldürülen kadının annesi Zeliha Saner de, damadının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Nazan Erdem-Sabah

Bu haber toplam 3412 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri