Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuk Katilleri Neden Ağladı?

10 Ocak 2009 / 03:22
Filistinli Çocukları öldürürken vicdanları sızlamayan İsrail askerleri kendi arkadaşlarının cenazesinde hüngür, hüngür ağladılar.

Gazze Şeridi'nde yaşanan çatışma sırasında öldüğü belirtilen askerle birlikte İsrail'in Gazze saldırıları sırasında kaybettiği toplam personel sayısı 9'a yükseldi. Bu arada sabah saatlerinde İsrail ordusunda görevli bir subay Filistinli militanlar tarafından atılan anti-tank füzesi ile vurulmuş, öğle saatlerinde ise bir başka İsrailli asker keskin nişancılar tarafından vurulmuştu.

Öte yandan İsrail'in 27 Aralık tarihinde başlattığı hava saldırılarında bugüne kadar en az 763 Filistinli hayatını kaybetti, 3 bin 130 Filistinli ise yaralandı. İsrail tarafında ise Filistinli militanlarca Gazze'den fırlatılan füzeler İsrailli 3 sivilin ölmesine neden oldu.

İsrail kaynaklarınca verilen rakamlarla Hamas tarafından verilen rakamlar arasında büyük fark bulunuyor.

Hamas, bir eve düzenledikleri ani baskın sonucu içeride bulunan 8 İsraille askeri öldürdüğünü duyurmuş, ancak İsrail bu bilgiyi yalanlamıştı.Hamas'a göre İsrail'in en az 40 civarında asker kaybı oldu.

Bu arada İsrail tarafından öldürüldükleri resmen açıklanan askerler için törenlerde düzenlenmeye başlandı. Öldürülen İsrailli askerlerin arkadaşları ve ailelerinin katıldığı törenlerde gözyaşı sel oldu.

Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 800 filistinlinin canına kıyan İsrail askerleri, öldürülen kendi arkadaşları olunca bakın nasıl ağlaşıyor?

Kaynak: HaberVıtrın

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri