Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuk 6.kattan düştü ama...

12.02.2010 00:13
Sakarya'da annesini ararken çıktığı 6 katlı apartmanın çatısından düşen 4 yaşındaki çocuğu beton zemine çakılmaktan bir kafeteryanın tentesi kurtardı.

Sakarya'da annesini ararken çıktığı 6 katlı apartmanın çatısından düşen 4 yaşındaki çocuğu beton zemine çakılmaktan bir kafeteryanın tentesi kurtardı.

HABER7.COM


 

 

Altı katlı apartmanın çatısından düştükten sonra ayağa kalkıp yürüyen çocuğun sağ kolunun kırıldığı belirlendi.

Karasu ilçesi İncilli Mahallesi Plaj Caddesi üzerindeki Ertürk Apartmanı'nın üçüncü katındaki dairede yaşayan Fatif ve Gülsüm İzmire çifitinin 5 yaşındaki çocukları İsmail Efe, balkonu yıkayan annesini aramak için daireden dışarı çıktı.

Annesini bulmak için üst katlardaki inşaat halindeki boş daireleri gezen minik İsmail, en son çatıya çıktı. Küçük çocuk, çatıdan aşağıya baktığı sırada dengesini kaybederek düştü. Yaklaşık 40 metre yükseklikten önce tenteye ardından terasa düşen çocuğa ilk müdahaleyi kafeterya çalışanları yaptı.

Küçük çocuk çağrılan ambulansın gelmemesi üzerine kafeterya sahibinin aracıyla Karasu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuklarının çatıdan düştüğünü kafeterya çalışanlarından öğrenen anne baba hemen hastaneye koştu.

Sağ kolunun kırıldığı belirlenen çocuk burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede kolu alçıya alınan İsmail Efe daha sonra taburcu edildi. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Çocuğun düştüğünü gören ve ilk müdahaleyi yapan kafeterya çalışanı Esma Tatlı, olay sırasında telefonla konuştuğunu belirterek, "Ben kasada oturmuş telefonla konuşuyordum. O sırada çocuğun düştüğü yöne doğru bakıyordum. Çocuğun bir anda düştüğünü gördüm. Koşarak yanına geldim, çocuğa sarıldım. Çocuk şok içindeydi, ayağa kalktı yürüdü. Bir süre sonra yürüyemedi. Hemen ambulansı aradık. Çatıdan düştüğünü ilk anda anlayamadım. Tenteye tırmanırken düştü sandım. Sonra düştüğü yere baktığımızda çatıdan düştüğünü farkettik. Tente çocuğun hayatını kurtardı." dedi.

ÇOCUĞUN HAYATINI KURTARAN TENTE BİR GÜN ÖNCE AÇILMIŞ

Kafeterya sahibi Atalay Arslan ise olay sırasında iş yerinde olmadığını, personelinin haber vermesi üzerine kafeteryaya geldiğini söyledi. İş yerine geldiğinde çocuğun ağlarken gördüğünü dile getiren Arslan, ambulansın gelmemesi üzerine çocuğu kendi aracıyla hastaneye götürdüğünü belirtti.

Çocuğun hayatını kurtaran tenteyi olaydan bir gün önce açtıklarını anlatan Arslan, şunları söyledi; "Çocuğu hastaneye kaldırdıktan sonra iş yerime geldim. Güvenlik kamerasının kayıtlarını izledim. Çocuğun tenteye çarpıp yere düştüğünü gördüm. Tenteyi normalde kışın kapalı tutarız. Olaydan bir gün önce toz gelmesin diye tenteyi açtım. Personelim fırtına olabilir açma dedi. Ama ben ne olursa olsun açacam dedim. Sabah personelim tentelerin birini kapamış, diğer ikisini ellememişler. İyiki de kapatmamışlar. Tente çocuğun hayatını kurtardı."

Öte yandan, çocuğun kafeteryanın tentesine çarpıp yere düşmesi güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Kamera kayıtlarında çocuğun tenteye çarptıktan sonra yere düştüğü görülüyor. Yere düştükten sonra ayağa kalkan çocuk yanına gelen kafeterya çalışanı tarafından içeri alınıyor.

Bu haber toplam 2328 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri