Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binbir dilek mevsimi başladı

07.04.2010 01:38
Denez Feneri Derneği'nin her yıl düzenlediği, özellikle fakir çocuklarımızı büyük sevinçlere boğan binbir dilek projesi başladı.

“Bir dilek tuttu onlar
Zarflara koyup da yolladilar
Belki de gerçek olur diyerek
Beklemeye basladilar

Hangi çocuk istemez
Bebegi, bisikleti
Gerçeklessin istemez
Hayali dilekleri”

Ve simdi, dilekler gerçeklestirilmeyi bekliyor...


1001 Çocuk 100 Dilek Projesi
Bir düsünün; minicik eller, tuttuklari kalemlerde hayatlarini, yasantilarini, sikintilarini, sevinçlerini, kederlerini, isteklerini, gelecekten beklediklerini, hayallerini, umutlarini kisaca her seylerini birkaç satirla bir mektup sayfasina yaziyor. Mektup yazarken duyduklari heyecanin bin kati bir umutla gönderiyorlar Deniz Feneri’ne.

23.300 Çocuk Mutlu Oldu
Bu yil 8. kez uygulanan projeye, geçen yillarda katilan 23.300 çocuk dileklerine kavustu.

Tüm Dünya Çocuklari’na Açik
Yakin zamanda adi felaket, açlik ve yoksullukla anilan Pakistan, Nijer, Endonezya Açe, Makedonya, Filistin, Lübnan, Irak, Kirim ve Bosna’dan dilek mektuplari ulasti elimize ve dilekler sahipleri ile bulustu. Bu ülkelerden çocuklari Türkiye’ye getirdik, konuk ettik.
Ülkeler arasi iyilik elçisi oldu onlar. Türkiye’mizden mutluluk, sevinç ve nese götürdüler ülkelerine.

Dilekler
Kimi görme engelli annesinin tekrar kendisini görebilmesini istiyordu,
kimi parasizliktan tedavi olamadigi için kaybettigi babasinin geri gelmesini, kimi de tedavi olup bisiklete binebilmeyi.
Kimi bir çiftlik evinde yasamak istiyordu, kimi sadece kendine ait bir yatak, kimi bebek, kimi bisiklet, kimi okumak için kitap,
kimi de sadece bir kursun kalem…

Her dilegin bir karsiligi vardir, ya yerine getirilemeyen dilekler? Kimi çocuklar var ki anlamini dahi bilmedigi bir sifatla “mülteci” yasar, dogdugu ülkede yasamayi kim istemez ki; anne ve baba sefkatinden uzak bir çocuk düsünün, dogdugu evde büyümeyi kim dilemez ki…

1001 Çocuk 1001 Dilek’10

Bu yil dernegimizin kurulusundan bugüne kadar nakit, gida, esya, saglik, egitim vs. birçok alanda yardim yaptigi, yoksulluğundan emin olduğumuz ailelerin çocuklarinin dileklerini soralim istedik. Çünkü elimizde olmayan sebeplerle onlara yeterince destek olamiyoruz su günlerde. Hiç degilse bu vesileyle kapilarini çalalim, çocuklarinin yüzlerini güldürelim ve her seye ragmen biz hala yaninizdayiz diyelim dedik.

Türkiye’nin 40 ilinden bize ulasmis,  dernegimizde yardim kaydi olan 1001 çocuga gönüllülerimiz araciligiyla ulastik ve dileklerini sorduk.

Bu Sene de Dilekler Sizi Bekliyor

Siz de http://www.1001dilek.com ve http://www.denizfeneri.org.tr adreslerindeki sitelerimizden yüzlerce çocugun tertemiz duygularini, umutlarini okuyup hayattan beklentisi olan bir dilegini gerçeklestirebilirsiniz.

Haydi, hep birlikte tüm çocuklarin hayallerine isik olalim, dileklerini hep beraber gerçeklestirelim ve onlari sevindirelim…

Kaynak:
Bu haber toplam 1914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri