Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuklara Vahşet Uygulamışlar!

15 Temmuz 2008 / 10:34
28 yıllık bir ceset 3 caninin korkunç planlarını ortaya çıkardı.
İngiltere'de çocuklara kötü muamele uygulandığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan yetiştirme yurdunda çocukların tecavüze uğramalarının ardından öldürülerek yakıldıkları belirlendi.

İngiliz polisi Jersey adasındaki Haut de la Garenne adlı çocuk yurdunda 1980'lerde öldüğü sanılan bir çocuğun cesedinin bulunması üzerine geçtiğimiz yıl soruşturma açmıştı.

100 ŞİKAYET GELDİ

Yetkililer soruşturma konusu olan eski yetiştirme yurdunda 100'lerce kemik parçaları ve dişler bulunduğunu açıkladı. Bodrum katında bulunan kemik parçalarını inceleyen yetkililer çocukların cinsel tacize maruz kalmalarının ardından, öldürüldüklerini ve yakıldıklarını belirledi. Yetkililer geçtiğimiz yıl bir çocuk cesedinin bulunmasının ardından bir dönem yetimhanede kalmış olan ve şimdi yetişkin olan yüz kişiden taciz şikayeti aldıklarını açıkladı.

Uzmanlar çocuk cesetlerinin öldürülmelerinin ardından yakılmalarının nedeni olarak geride kanıt bırakmamak olduğunu söylüyor. Soruşturma kapsamında çocuk yurdunda çalışan üç erkek tecavüz ve cinayet suçuyla tutuklanırken 40'dan fazla kişi de şüpheli oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı.
Kaynak:
Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri