Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocukları kitledi gezmeye gitti!

01 Ekim 2008 / 23:26
Adana'da, üç çocuğunun üzerinden kapıyı kitleyip gezmeye gitti! Çocuklar ağlamaktan neredeyse çatlayacaklardı!
Adana'da annelerinin gezmeye giderken üzerlerine kapıyı kilitlediği 5 yaşındaki İlayda, 2 yaşındaki Aras ile 11 aylık Suzan, 5 saat boyunca yalnız kaldı.

Karınları acıkınca ağlayan çocukların sesini duyan komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, itfaiye ekiplerinin de yardımıyla 3 kardeşi evden aldı. Anne ve babalarına ulaşılamayan minikler İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Güzelyalı Mahallesi 134 sokaktaki Kelebek Apartmanı 6'ncı kattaki daireye bir ay önce taşınan, komşularının da soyadını bilmediği Gülşah adlı kadın, bugün saat 09.00 sıralarında 3 çocuğunu evde bırakıp, gezmeye gitti. Saat 14.00 sıralarında evdeki çocukların ağlayıp, kapıya vurmaları üzerine komşuları polise haber verdi. Eve gelen polis, kapı arkasındaki çocuklarla konuşup, bilgi almaya çalıştı. Kapıda anahtar olup olmadığını araştıran polis, çocuklardan İlayda ile konuştu. Polisin sorularına tek tek yanıt veren minik İlayda, “Annemin adı Gülşah, babamın Ender. Annem gezmeye gitti, 2 kardeşimle birlikte biz evde yalnızız” dedi.

KARDEŞLERİNİ ANNE GİBİ KORUDU
Bitişik daireden çocuklara ulaşmaya çalışan polis, açık balkon kapısından dışarı çıkan Aras'ın aşağı sarkmaya çalıştığını fark edince, kapıdaki ablası İlayda'ya haber verdi. İlayda, kardeşini kucaklayarak balkondan içeri aldı.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'na durumu telefonla bildirip, içeri girmek için izin isteyen ekipler, “Gerekirse kapıyı kırıp, çocukları kurtarın” talimatı üzerine itfaiyeyi çağırdı. Yangın merdiveniyle 6'ıncı kattaki daireye giren polisler, İlayda, Aras ve Suzan'ı kurtardı. Ekip otosuna alındıkları sırada kendisini görüntüleyen kameralara el sallayan İlayda, ağlayan Suzan'ı da kucağından bir an olsun indirmedi. Anne şefkatiyle kardeşine sarılan küçük kız, yöneltilen soruları soğukkanlılıkla cevaplandırdı. Kardeşlerini yaklaşık 5 saat boyunca anne gibi sahiplendiği anlaşılan İlayda ve 2 kardeşi, araştırmalara rağmen anne ve babasına ulaşılamayınca savcılık talimatıyla İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi.

ANNE: "VAKİT NASIL GEÇMİŞ ANLAMADIM"
3 çocuğun annesi 22 yaşında Gülşah Tanar, çocukları evden çıkarıldıktan bir saat sonra evine döndü. Çocuklarını bulamayınca, komşulara sorup, polislerin götürdüğü söylenince Fatih Polis Merkezi'ne giden anne Tanar'ın annesi Muteber Akpur'a ayakkabı almaya gittiği belirtildi. Kızıyla birlikte polis merkezine gelen Muteber Akpur, kendisine ayakkabı bakmak için gittiklerini belirterek, “Bana ayakkabı almaya gittik. Benim kolumda da yara vardı, rahatsızdım. Çocukları da taşıyamayacağımız için evde bıraktık. Daha sonra bir hasta ziyaretine geçtik. Vaktin bu kadar geç olduğunun farkına varamadık” dedi.

Anne Gülşah Tanar'ın sorgusu sürerken, çocukların aileye teslim edilip edilmeyeceği savcılıkça belirlenecek

Bu haber toplam 8992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri