Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çok farklı bir Ergenekon!

20 Ağustos 2008 / 16:13
Ergenekon Terör Örgütü'yle ilgili her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor ama bu kez çok ama çok farklı bir Ergenekon krizi ortaya çıktı.
Eyüp'te, adı "Ergenekon" olan bir ilköğretim okulunun başka bir okulla birleştirilmek istenmesi, veliler ve öğrenciler tarafından protesto edildi. Okullarının adı nedeniyle ve müdürünün başarısı kıskanıldığı için birleştirildiğini iddia eden veliler, topladıkları imzaları valiliğe teslim edecek.

Nişanca Mahallesi'nde bulunan ve başarıları nedeniyle özel okullara bile örnek gösterilen Ergenekon İlköğretim Okulu'nun hemen yanı başındaki Şehit Er Eyüp Beyazıt İlköğretim Okulu'yla birleştirileceği yönündeki haberler tepki çekti. Okulların açılmasına az bir süre kala Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan birleştirme kararını protesto eden veliler ve öğrenciler, bugün okulda toplandı.

Okullarının birleştirilmemesi için bahçede imza toplayan veliler, alınan kararın çok yanlış bir karar olduğunu savundu. İki okulun birleştirilmesi için hiçbir mantıklı gerekçe olmadığını ifade eden Bedriye Mangır, "Bizler bu okulun Ergenekon olan adı nedeniyle kapatıldığını ve diğer okulla birleştirildiğini duyduk. Bu çok saçma. Türkiye'de adı Ergenekon olan birçok okul var. Ayrıca okulumuzun müdürü başarıları nedeniyle kıskanılıyor. Bir gerekçesinde bu olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

Fedai Hacılar isimli başka bir veli de, okulun birleştirilecek okuldan kalite olarak çok ileri bir seviyede olduğunu ifade ederek, "Bizim okulumuz etütlü bir okul. Yani öğrencilerimiz derslerin ardından etütler sayesinde daha sıkı bir şekilde eğitiliyor. Bunlar velilerin maddi ve manevi katkılarıyla oluyor. Ayrıca sınıflarımız, laboratuarlarımız ve kısaca verilen tüm eğitim çok iyi bir seviyede. OKS'de birçok dereceli öğrencimiz var. Bunlar iyi bir müdür ve veliler sayesinde oluyor. Diğer okulla birleşmesi halinde öğrencilerimizin başarısı düşecek ve gösterdiğimiz gayretler heba olacak. Bazı çocuklar okul birleştirilirse bize okula gitmeyeceklerini söylüyor." dedi.

Ellerinde "OKS'de 1,2,3,4 bizden okulumuzu kapatmak sizden, Başarımızın ödülü okulun kapatılması mı? İyi eğitimci okul açar kötü eğitimci okul kapatır, Sesimizi duyun okulumuzu geri verin." yazılı dövizler taşıyan minik öğrenciler, okullarının birleşmesi halinde çok kalabalık olacaklarını ve bunu istemediklerini söyledi. Minik öğrenciler "Okulumuzu geri istiyoruz, Biz mal değiliz devredilemeyiz" şeklinde sloganlar attı.

Bu arada veliler, okulun kapatılmaması için topladıkları imzaları İstanbul Valiliği'ne ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edeceklerini dile getirdi. Veliler okulların birleştirilmemesi için her türlü girişimde bulunacaklarını da bildirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri