Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çok Sayıda İsrail Askeri Öldürüldü

29 Aralık 2008 / 12:30
Hamas'a bağlı Kassam'ın gerçekleştirdiği füze saldırılarında onlarca İsrail askeri öldü, onlarcası da yaralandı. Hamas ölü sayısını 50 olarak açıkladı. İşte
Hamas'a bağlı Kassam'ın füze atışı ile Askalan'da onlarca İsrail askeri öldü, onlarca asker yaralandı. Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları, ölü sayısını 50 olarak açıkladı. El-Kassam, İsrail'e 22 füze atışı yaptığını açıkladı.

Bazı kaynaklar, Hamas'a bağlı Kassam'ın füze atışında ilk belierlemelere göre Askalan'da 2 İsrail askeri öldüğünü, onlarca askerin yaralandığını duyurdu. Amerika İsrail'e yeni füze gönderiyor.

İsra haber'in bildirdiğine göre İsrail'in Amerikan yapımı GBU-39 füzelerini Gazze katliamında kullandığı öğrenildi. İsrail ordusu, Filistin İçişleri Bakanlığı binalarını bombaladı.

el-Cezire haberi Filistinli direnişçilerin düzenlediği füze saldırısında 1 yerleşimci öldü, 7 yerleşimci yaralandı." diye verdi.

Bayt Lahiya'ya düzenlenen hava saldırısında Filistinli çiftçiler hedef alındı. Savaş uçakları Cebeliya'daki Ebu Bekiri Sıddik mescidine füze yağdırdı. Şehid sayısının yükselmesinden endişe ediliyor.

ÖLDÜRÜLEN ASKERLERDEN BİRİ SUBAYRamallah'ta 7 İsrailli yerleşimci Filistinliler tarafından bıçaklandı. Askalan'da ölen İsrailli askerin subay olduğu ileri sürüldü.

YENİDEN BOMBALAMA BAŞLADI

Gazze'nin kuzeyi az önce bombalandı. Şehid ve yaralıların olduğu öğrenildi.

Onlarca doktor Rafah sınır kapısından Gazze'ye giriş yapmak istiyor. Fakat, Mısır yönetimi buna izin vermiyor. İsrail televizyonu muhabiri Mecdel'de (yerleşim merkezi) 3 patlama sesi duyulduğunu aktardı.

HAMAS: CEVAP VERDİK SİYONİSTLERİN SİRENLERİ ÇALIYOR!

Aksa'nın Sesi: Kassam Askalan'a 3 füze fırlattı. Askalan'da sirenler çalıyor.

İsrail kaynakları, Askalan'da ölü ve yaralıların olduğunu itiraf etti.

Mecdel belediye başkanı İsraili yerleşimcilerin arasında ölü ve yaralıların olduğunu itiraf etti.

KASSAM: 3 GRAD 5 KASSAM FÜZESİ FIRLATTIK

İzzeddin el-Kassam Tugayları resmi açıklama yaptı: Düşmanın kaynakları bir yerleşimcinin öldüğünü, 18 yerleşimcinin de yaralandığını, bir çok evde ağır maddi hasar meydana geldiğini itiraf etti.

İzzeddin el-Kassam, bu saldırısının bir başlangıç, Kassam'ın gücünün sadece bir kısmını teşkil ettiğini ilan etti. İsrail ordusu, Cebeliya'nın doğusuna yeni bir saldırı düzenledi.

Filistinli direnişçilerin Sderot'a attıkları füzelerden ötürü bazı yerleşimcilerin yaralandığı ileri sürüldü.

Kassam, yerleşim merkezlerine 3 Grad ve 5 Kassam füzesi fırlattı.

Kassam Tugayları, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yaptığı katliama misilleme olarak kendisine bağlı mücahitlerin Siyonist askeri merkezlerle yerleşim birimlerine 22 füze attığını duyurdu. Füzelerin düştüğünü doğrulayan işgal devleti, bunun neticesinde 1 Siyonist’in öldüğünü, 18 kişinin yaralandığını, ev ve işyerlerinde büyük maddi zararların da meydana geldiğini itiraf etti.

Kassam Tugayları yayınladığı askeri bildiride ayrıca şunları ifade etti: “Kassam mücahitleri ilk defa Siyonist yerleşim birimi Eşdud’u Grad tipi füzelerle vurdular. Füzelerin akabinde uyarı sirenleri çalınarak, Siyonistlerin sığınaklara inmeleri anons edildi. İşgal devleti de Eşdud’a iki füzenin düştüğünü kabul etti. Mücahitler Nir Uz’a 4, el-Mecdel’e 2, Han Yunus’un doğusunda bulunan Siyonist güvenlik merkezine 2, Zikkim Siyonist yerleşim birimine 4, Nitfut yerleşim birimine 1, Ami Uz’a 2, Aynu’s-Salise’ye 3 ve Havlit yerleşim birimine de 2 Kasam tipi füze atmayı başardılar.”

SON ŞEHİD SAYISI: 310

el-Cezire: Gazze'de şehid sayısı 310'a yaralı sayısı 1400'e yükseldi.

Askalan'a düşen Kassam füzeleri sonrasında sirenler çalmaya başladı. İsrail denizden ve havadan Gazze'yi yoğun bir şekilde bombalıyor. Evleri, hükümet binalarını ve camileri hedef alıyor.

ESİR ASKER SHALİT YARALANDI

İsra Haber Gazze Temsilcisi Nureddin İslam tarafından dün gündeme getirilen, İsrail'in saldırısında esir asker Shalit'in yaralandığı İddiası az önce BBC radyosunda da ileri sürüldü.

Gazze'nin güneyinde patlama sesleri duyuldu.

3 Kassam füzesi az önce Kibbutz'a düştü.

Ebu Ali Mustafa ve Selahaddin Nasır Tugayı, yarım saat önce Askalan'a 3 füze attı. İsrail radyosu Askalan'da yaralananların olduğunu itiraf etti. İsrail yerleşim birimi Ashdod'da sirenler çalmaya başladı.

el-Cezire: Askalan'da 1 İsrailli öldü, 7 yaralı var.

İSRAİL TANKLARI HAREKETE GEÇİYOR

al Alem tevizyonu Gazze sınırında konuşlanan tanklarda hareketliliğin gözlendiğini bildirdi. İsrail, Gazze ile sınırı olan bölgeyi askeri alan ilan etti.

İSRAİL TV'Sİ: ONLARCA İSRAİLLİ YARALI VAR

İsrail 2. kanalı: Kassam'ın Sderot'a füze fırlatmasıyla bazı yerleşimciler yaralandı. Aynı televizyon, Ashdod'da da yaralıların olduğunu bildiriyor.

Gazze'nin doğusuna hava saldırısı düzenledi. İsrail kaynakları, Kassam füzesinin Sderot'ta bir eve isabet ettiğini itiraf etti.

Kassam komutanı şehid düştü. Bir Kassam komutanı, İsrail'in birinci günkü saldırısında hedef aldığı Esirler bakanlığı binasının enkazının altından çıkarıldı.

Aksa'nın Sesi: Kassam, 3 füze ile Mecdel'i vurduğunu duyurdu.

İsrail Gazze'deki Kudüs Üniversitesi civarındaki bazı noktaları vurdu. Gazze'nin kuzeyi vuruldu.
Gazze'de şehid düşenlerin sayısı 313'e yükseldi. Savaş Bakanı Barak: Gazze'de meydana gelenlerden Hamas sorumludur. Operasyon, uygun gördüğümüz bir zamanda genişletilecek. Operasyonu bir kaç önceden planladık. dedi.

Filistin Enformasyon Merkezi/İsra Haber
Bu haber toplam 1672 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri