Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çölaşan Sözcü'ye Kadar Düştü

09.09.2009 14:53
Bir zamanların 'En görkemli yazarı' Emin Çölaşan, Sözcü'ye kadar düştü. Anlaşma sağlandı...
Yaklaşık iki yıl önce büyük yankı yaratan bir kararla Hürriyet Gazetesindeki işine son verilen gazeteci-yazar Emin Çölaşan medyaya geri dönüyor. Sözcü Gazetesinde köşe yazıları yazacak olan Çölaşan, ' Yine sahtekarlar, hırsızlar ve vurguncularla uğraşacağım'' dedi.

Hürriyet Gazetesinden ayrıldıktan sonra üç ayrı kitap yazan Çölaşan, geçen hafta Ankara'ya gelen Sözcü Gazetesinin sahibi Burak Akbay ile görüştü ve uzun süredir kendisine yapılan iş teklifini kabul etti. Halen günlük 140 bin civarında tirajı olan Sözcü Gazetesi, bir süredir Çölaşan'ın Hürriyet Gazetesinde çıkan eski yazılarını yayınlıyor ve bu yazılar ile tiraj da alıyordu.

BÜYÜK KAMPANYA

Çölaşan'ın, Sözcü Gazetesi ile medyaya dönüşü de büyük bir kampanya ile duyurulacak. Gazete yönetimince hazırlıkları sürdürülen kampanyada, tüm yurtta bilboardlar kiralanarak Çölaşan'ın dönüşüne ilişkin afişler sergilenecek. Gazete, Çölaşan için bazı gazete, internet portalları ve TV kanallarına da, ''Dönüşü muhteşem olacak'' biçiminde reklamlar verecek.

1,5 MİLYON KİŞİYE ULAŞTIM

Çölaşan, yaptığı açıklamada, medyadan uzak kaldığı 2 yıllık dönemde ''Kovulduk ey halkım unutma bizi'', ''Her Kuşun eti yenmez'' ve ''Sakıncalı Gazeteci'' adlı üç kitap yazdığını belirterek şunları söyledi:

'' Kitaplar toplam 97 baskı yaptı. Korsanları da çıktı. Bu kitaplar ile 1,5 milyon kişiye ulaştığımızı tahmin ediyorum. Aynı süre içinde davalarla da uğraştım. Hem Aydın Doğan, hem de Recep Tayyip Erdoğan'ın, hakkımda açtığı iki dava da reddedildi. Onlar da her kuşun etinin yenmeyeceğini anladılar. Bu iki yıl içinde okuyucunun, yolda karşılaştığım sade vatandaşın ilgisi de, hiç eksik olmadı, Onlar da ben de bir özlem içindeyiz. Artık yazı yazma zamanı geldi. Sözcü gazetesinde Ekim ayı ortasından itibaren günlük yazılara başlayacağım. Yine sahtekarlar, hırsızlar ve vurguncularla uğraşacağım. Mücadelemiz devam edecek''
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri