Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çölaşan'dan Arınç'a Sert Tepki

16.03.2009 22:33
Arınç'ın, Genelkurmay'la yaşadığı ateşli polemik, Emin Çölaşan'ın tepkisini çekti. Polemiğe dahil olan Çölaşan, Arınç konusunda sert konuştu..
Emin Çölaşan, Kanal B'de Gürbüz Evren'in hazırlayıp sunduğu Bekleme Odası programın gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bülent Arınç'ın TSK'ya yönelik sözlerini değerlendiren Çölaşan da zehirzemberek açıklamalarda bulundu.

KÜRSÜLERDE AĞLIYOR
Bülent Arınç çok ilginç bir adam. Kürsülerde çıkıp nutuk atarken ağlar. Sonra çıkarır mendilini, gözyaşlarını siler. Böyle acayip bir adam.
İşte bu acayip adam geçtiğimiz günlerde öyle bir laf etti ki.. Arınç, "Askerlikten başka her şeyi yapmışlarç İyi ki bizim ordumuz bu generallerin zamanında bir savaş yapmamış. Allah bizi korumuş" dedi.

O TAŞRADA AVUKATKEN
İsim vermiyor bunu söylerken ama kastettiği Hurşit Tolon ve Şener Eruygur Paşalar. Bülent Arınç unutmasın ki o taşrada avukatken o generaller daha küçük rütbeliyken PKK ile dağ başında savaşan adamlar. Ben Hurşit Paşa ve Şener Paşa ile gazeteci kimliğimle tanıştım. Bu kişiler kelle koltukta vuruşmuş, silah elde dağ başlarında PKK ile savaşmış adamlardır. Ardından da daha büyük sorumluluklar getiren görevlere atanmışlardır.

SEN HANGİ SIFATINLA HAKARET EDİYORSUN
Sen hangi sıfatınla, hangi bilginle TSK'da bu kadar önemli görevlerde bulunmuş paşalara hakaret ediyorsun? Bu açıklamaların ardından Genelkurmay açıklama yapma gereği duydu. "Önemli olan husus hukuk fakültesi mezunu bir kişinin, yargı kararı olmadan hiçbir kimseyi suçlamaya dolaylı olarak da bir kurumu hedef almaya hakkı ve yetkisi olmadığını hala anlayamamış olmasıdır."

TÜRKİYE O PAŞALARI BÜLENT ARINÇ'A YEDİRTMEZ
"Ben emir eri değilim, ben hukukçuyum. Bana kimse hukuku öğretmeye kalkmasın" açıklamasına kızan Çölaşan, "Sen istediğin kadar hukukçu ol kardeşim Türkiye'de hiç kimse o paşaları Bülent Arınç gibilere yedirtmez. Bülent Arınç'ın bu sözüne gülmek gerekir." dedi.

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri