Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çorap söküğü benzetmesi

04 Temmuz 2008 / 16:57
Ergenekon çetesi çözüldükçe Türkiye'nin gizli karanlıkları aydınlanıyor. Yıllardır 'faili meçhul' diye bilinen olayların çoğunun altında darbecilerin parmağı var!.
1- Gazi'de başrol Gürbüz'ün
OLAYLARIN BAŞROL OYUNCUSU
Ergenekon soruşturması, 1995'te Gazi Mahallesi'nde yaşanan olayların 'kilit' ismini ortaya çıkarttı. Sahte 'Yeşil' Osman Gürbüz'ün kanlı olayların 'başrol' oyuncusu olduğu belirlendi. Olayları tetikleyen alevi vatandaşların oturduğu 3 kahvenin taranmasının organizasyonunu halen tutuklu olan Gürbüz yaptı.

GÖREVİ 'BİNBAŞI' VERDİ
Görev o dönem binbaşı rütbesinde olan Bülent Öztürk tarafından verildi. 10 kişilik ekip kuran Gürbüz, özel olarak yetiştirildi. Olaylarla 28 Şubat süreci öncesinde postmodern darbeye zemin hazırlamak amaçlandı.

ARKADAŞI DA 'ÇETECİ' ÇIKTI
Gürbüz'ün ek iddianamede bu suçlamayla yer alacağı ileri sürüldü. Gürbüz'ün 1990'larda birlikte hareket ettiği İbrahim Özcan da Ergenekon kapsamında gözaltına alınmıştı.

2- Taşeron DHKP-C ile Erdoğan'a suikast
EVDE KROKİLER ÇIKTI
Mart ayında Küçükçekmece'de bomba ve silahlarla yakalanan 2 DHKP-C örgütü mensubunun, Erdoğan'a suikast hazırlığında olduğu ortaya çıktı. 2 teröristin evlerinde, Başbakan Erdoğan'ın evinin krokisi çıktı.

SUİKAST SİPARIŞI
Olayı araştıran polis yine Ergenekon bağlantısına ulaştı. İddiaya göre, darbeci çete Erdoğan'a suikast için DHKP-C yöneticileriyle irtibata geçti. Örgüt de bu iş için bomba ve suikast eğitimi verilen 2 ismi seçti.

3-Kışlalı'yı çeteciler öldürmüş!
Ergenekon operasyonu bir karanlığı daha aydınlatıyor. Gözaltına alınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un Ahmet Taner Kışlalı suikastı soruşturmasını, Hrant Dink'in öldürüleceği yönündeki istihbarat bilgisini kasıtlı ihmal etmekle suçlanan Albay Ali Öz'le birlikte yürüttüğü ortaya çıktı.


***

Sahte Yeşil, 'Gazi' provokatörü çıktı

Ergenekon tetikçisi Osman Gürbüz, Gazi Olayları'nın mimarı çıktı. Kanlı eylemleri ateşleyen 3 kahvehanenin taranmasını Gürbüz'ün planladığı iddiası ortaya atıldı.

Ergenekon Örgütü Soruşturması, 1995'te İstanbul Gazi Mahallesi'nde yaşanan Gazi Olayları'ndaki 'kilit' ismi ortaya çıkardı. 22 kişiyle birlikte gözaltına alınan Osman Gürbüz, kanlı olayların 'başrol' oyuncusu çıktı. İddiaya göre, Gazi olaylarını tetikleyen 3 kahvenin taranmasının organizasyonunu Gürbüz yaptı. Halen sorgusu süren Gürbüz, 28 Şubat süreci öncesinde kaos ortamı yaratmak amacıyla TSK'dan ihraç edilen Binbaşı Bülent Öztürk, tarafından 'seçildi.'

ÖZEL SAVAŞ EĞİTİMİNE TABİ TUTULDU
Çok sayıda sabıkası bulunan Gürbüz, jandarma tarafından savaş eğitimine tabi tutuldu. Ardından da İstanbul'a gönderildi. Gürbüz, burada 10 kişilik bir ekip kurdu. Yasadışı DHKP-C örgütüyle ilişkiye geçti. Ayrıca ülkü ocaklarıyla da bağ kurdu. 12 Mart 1995 gecesi de kanlı senaryo için düğmeye bastı. Kurduğu 10 kişilik ekip, taksiyle 3 kahve ile bir işyerini silahla taradı. Ve böylece kaos ortamını başlattı.
Kaynak:
Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri