Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elif Erbakan:"AKP dinden uzaklaştırıyor"

18.03.2009 13:42
ÇORUM'da konferansa katılan Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınörs, 'Gençlerin dinden uzaklaştırılması için büyük bir çaba sarf ediliyor' dedi.
Anitta Otel'de düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Çorum Kadın Kolları Başkanı Nuran Akça, Belediye Başkan Adayı Arif Ersoy ile yaklaşık 600 kişi katıldı. Partili kadınlara bir konuşma yapan Elif Erbakan Altınörs, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki çıkışını desteklediklerini ancak İsrail ile ilişkilerin askıya alınarak Başbakan'ın, Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanlığından istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Türkiyede maneviyatın ve ahlak çöküntüsünün yaşandığını belirten Elif Erbakan Altınörs, "Yaşanan sıkıntılar sadece ekonomik değil, aynı zamanda ahlaki sıkıntılardır. Gazetelerin üçüncü sayfalarını açtığımızda Osmanlı torunlarına yakışmayacak haberlerle karşı karşıya kalıyoruz. Büyük ölçüde bir ahlak çöküntüsü ile karşı karşıya kalıyoruz. AK Parti iktidarı, gençlerin din dersi öğrenmemesi için destek veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı din dersi kitaplarında dua eden çocuk resimleri elleri kapalı olarak değiştirildi. AB uyum süreci çerçevesinde çıkartılan kanunlarla ders kitaplarından fatiha suresindeki bazı ayetler bile bunlar uygun değil diyerek kitaplardan çıkartıldı. Gençlerin dinden uzaklaştırılması için büyük bir çaba sarf ediliyor" dedi.

GENÇLERİN İLK ÖNCELİĞİ KONTÜR

Konuşması zaman zaman partili kadınların alkışlarıyla kesilen Elif Erbakan Altınörs, "Yapılan araştırmalarda gençlerin ilk önceliğinin telefon kontörü olduğu belirlenmiş. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaşta olan bu gençlerimizin önceliği ne vatan, ne millet, ne ahlak bunlar değil. Onların önceliği telefon kontörüymüş. Ne kadar acı" diye konuştu. Altınörs, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Ege bölgelerinde vatan topraklarının satıldığını ileri sürerek, "Ak Parti iktidarı döneminde Kıbrıs gündeme geldi, verelim gitsin denildi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri için de sıkıntısı varsa verelim denildi. Çünkü maneviyatın, vatan ve millet sevgisinden uzak bir toplumla karşı karşıyayız. Vatan topraklarına artık sahip çıkılmıyor. Kuşadası'nda bile tamamıyla yabancılar toprak sahibi oldu ve bu yabancılar aldıkları toprakların çevresine duvar örerek Türkler giremez diyorlar. Yabancılar bu ülkede duvarla çevirip buraya Türkler giremez diyecek kadar güçlendi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde topraklar parayla satılmıyor, bedava veriliyor. Büyük Orta Doğu projesini gerçekleştiren üç kişiden birisi Başbakan. Başbakan Erdoğan'a gel senin topraklarını alacağız demişler o da kabul etmiş" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri