Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇÖZÜM, DİK DURMAK

26.11.2009 16:55
Başbakan Erdoğan, barış ve adaletin dünyada egemen olması için daha dik duracaklarını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, yayınladığı bayram mesajında, bayram dolayısıyla yollara düşen vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Sevdiklerine bir an önce kavuşmak için yollara düşen vatandaşlara seslenen Erdoğan, yolculara, dikkatli olmaları konusunda uyardı. Erdoğan, bu günlerde sıkça yaşanan trafik kazalarıyla sevinç günü olan bayramın sevdikleri için üzüntü ve yasa dönüştürülmemesini istedi.

Erdoğan, bayramların, kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması bakımından toplumsal barış için çok önemli günler olduğunu vurguladı. "Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir" diyen Başbakan Erdoğan, bayramlarda ülkenin dört bir yanındaki insanların birbirini sevgiyle ve sevinçle kucakladıklarını belirtti.

"BARIŞ, ADALETİN EGEMEN OLMASI İÇİN DİK DURACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, bütün dünyada hâlen yer yer yaşanan savaş, çatışma ve yıkımlara karşı her zamankinden daha çok duyarlı olacaklarını, barış ve adaletin dünyada egemen olması için daha dik duracaklarını ifade etti. Erdoğan, mesajına şöyle devam etti:

"Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren şehitlerimizin yadigârlarını, ailelerini, çocuklarını, yetimlerimizi de unutmayacak, onların yanında olacağız. Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum."

Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri