Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çubukla su bulmanın sırrı

31 Aralık 2008 / 19:00
İlk defa 6 bin yıl önce Çin'de uygulandığı ve sonra başta Ortadoğu ülkeleri ve Türkiye olmak üzere dünyaya yayılançubukla su ve maden aramanın ve bulmanın sırrı nedir?
İlk defa 6 bin yıl önce Çin'de uygulandığı ve sonra başta Ortadoğu ülkeleri ve Türkiye olmak üzere dünyaya yayıldığı belirtilen çatal ağaç çubukla su ve maden aramanın ve bulmanın sırrı nedir? Bu işin kan grubuyla bir ilgisi var mı? Jeoloji Mühendisi ve AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hulusi Armağan bu işin sırrını yeni çıkan "Tatlı Suyun Acı İntikamı" isimli kitabında şöyle anlatıyor;"İşin aslı şudur; özellikle 0 Rh(-) kan grubunda olan bazı insanlarda, dalından yeni koparılmış zeytin, hayıt dalı ve kadın saçı gibi örülmüş çıplak (yani dış plastiği soyulmuş) bakır tel, tepkili bir hareket göstermektedir. Bunun hareketi, değişik ülkelerin, değişik cahil halkı tarafından bir şeylere yorumlanmaktadır. Bunun su bulunması ile hiçbir alakası yoktur. Yüzlerce denemesi, uygulaması olmuş; su olan yerde su çıkmış, bu çubukçuya maledilmiş, su çıkmayan yerde de sondajcı suçlanmıştır.

Çubuk dönmesinde yanlış yoktur. Ama yorumu palavradır, kandırmacadır. Çubuk dönmesi tamamen tıbbi bir realitedir. Bunun dönmesi ya da dönmemesi jeolojiyi de hidrojeolojiyi de ilgilendirmez, tıp ilmini ilgilendirir. Bu özelliği olan insanlar da kimseyi kandırmasın. Onun elinde çubuk dönmesi, oynatması, tabiri caizse "tik" i mesleğime tecavüz gibi geliyor, asabımı bozuyor. Devletin, birgün bu kişilere tavır alacağından da eminim ve sabırla bekliyorum.

Cahillik, çıkarcılık ve insanları kandırmaktan başka bir özelliği olmayan çubukçulardan medet uman jeoloji ve jeofizik mühendislerine de tek sözüm var:

- Sizinle aynı meslekten olmaktan utanıyorum. Sizi okutan ana babanız yaptığınız hareketi görse, yüzünüze tükürür."
Bu haber toplam 2180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri