Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çukurca'da kanlı çatışma: 6 Şehit

20.07.2010 13:23
Hakkari - Çukurca'da birliğe sızmak isteyen PKK'lılarla çatışma çıktı!.. Bölgede yaralı ve şehitlerin olduğu bildiriliyor.

Hakkari Çukurca'da askeri birliğe sızmak isteyen terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Bölgede yaralı ve şehitlerin olduğu bildiriliyor. Askeri makamlardan konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. 

Halen devam eden çatışmalarda 6 askerimizin şehit olduğu belirtiliyor...

HÇatışmanın ardından Hakkari'den çok sayıda özel eğitimli komandonun bölgeye gönderildiği belirtilirken, Hakkari kent merkezinde ise hem helikopter hem de ambulans hareketliliği yaşandı.

Operasyonların yoğun olarak sürdüğü Türkiye'nin Kuzey Irak sınırındaki Çukurca ilcesi'nde bu gece saatlerinde bir grup PKK'lının askeri birliğe uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açtıkları belirtildi. Taciz ateşine

 Tunceli'de bir terörist teslim oldu

Terör örgütü PKK’dan kaçan terörist, Kuşluca Jandarma Karakol Komutanlığına sığındı. Silahıyla birlikte teslim olan terörist, gözaltına alındı.

Teröristin, ifadesi alınmak üzere Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldüğü öğrenildi

askerlerin anında karşılık vermesi üzerine de çatışma çıktı. Çatışmaların sabah saatlerine kadar sürdüğü belirtilirken bölgeye çok sayıda takviye birlik gönderildi.

Hakkari kent merkezinde ise sabah saatlerinde yoğun bir helikopter ve ambulans hareketliliği yaşandı. Hakkari'de bulunan Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na ait Fatih Kışlası'ndan çok sayıda helikopterin iniş ve kalkış yaptığı, ambulansların da Fatih Kışlasına doğru gittikleri görülüdü. Çukurca ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kavşak-Uzundere Bölgesi'ndeki askseri hareketlilikle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bu haber toplam 3150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri