Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet'te Balbay depremi

20.04.2010 14:24
Balbay'ın temsilcilikten alınmasından sonra gazetede ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın görevden alınmasına tepkiler dinmiyor. Karara tepki gösteren Oktay Akbal ile Ataol Behramoğlu yazılarına son verdi.

Balbay'ın görevden alınmasına ilişkin tartışmalar gazete içinde de tüm şiddetiyle sürüyor. Geride bıraktığımız hafta içinde Orhan Bursalı, Emre Kongar ve Özgen Acar Balbay'ın görevden alınması kararına katılmadıklarını köşelerinden açıkladı. Gazetenin kıdemli yazarlarından Oktay Akbal da konuya ilişkin görüşlerini kaleme aldı. Ancak Cumhuriyet Gazetesi yönetimi Akbal'ın yazısını sayfaya koymadı. www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre, yazısının yayımlanmadığını gören Oktay Akbal gazeteyle tüm ilişkisini kesti.

Şair - Yazar Ataol Behramoğlu da gazetede huzursuzluğun başgöstermesinin ardından cumartesi günü köşesinde bir ''not'' yayımladı. Behramoğlu, "Biraz düşünmek için yazılarıma ara veriyorum" dedi. Bu sırada, Cumhuriyet Gazetesi yönetiminin Ümit Zileli'nin yazısına makas attığı da ortaya çıktı. Zileli'nin yazısında geçen "ihanet" içerikli cümle köşesine konmadı.

Öte yandan, gazetede bir kısım yazarın da Kürşat Başar ile Tuna Kiremitçi'nin transfer edilmesini eleştirdiği öğrenildi.

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri