Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte yüzyılın çarpıtması

22.04.2010 11:29
Cumhuriyet gazetesi, Erzincan'daki Ergenekon soruşturmasıyla ilgili büyük bir çarpıtmaya imza attı.

Gizli tanık Munzur'un kardeşi Erdal Zirek'in tutuklandığını haber yapan Cumhuriyet, “Munzur kod isimli Serkan Zirek, yasak olmasına karşın Erzurum dışına çıkmış gazeteci ve siyasetçilerle görüşme girişimlerinde bulunmuştu” diye yazdı.

GERÇEK İSE ÇOK FARKLI

Oysa CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'le Erzincan Eriza Otel'de görüştüğü kamera görüntüleriyle ortaya çıkan gizli tanık Munzur, kendi girişimiyle değil Ahmet Ersin'in organizasyonunda, İlhan Cihaner'in adamı pavyon işletmecisi Davut K. tarafından Ankara'ya getirilmişti.

Munzur'un CHP'li vekiller ile bir takım gazetecilerle görüştürüldüğü iddia edilmişti. Munzur'un Radikal muhabiriyle buluştuğu anın fotoğraflarını da sonsayfa.com yayınlanmıştı. Munzur'un daha sonra bazı HSYK üyeleriyle görüştürüleceği basına yansımıştı.

 

CUMHURİYET'TEN BÜYÜK İTİRAF

Haberi çarpıtarak veren Cumhuriyet gazetesi, büyük bir itirafta da bulunmuş oldu. Gizli tanık Munzur, yasak olmasına rağmen Ankara'ya götürülerek ifadesini değiştirmesi için baskıya maruz kaldı. Cumhuriyet'in deşifre olduğu iddiasıyla açık ismini yazdığı gizli tanık Munzur'a, yine sonsayfa.com'un yayınladığı Eriza Otel'deki görüntülerde CHP'li Ersin'in bırakıp gittiği çantada, Munzur'a verilecek “ifadeni değiştir rüşveti” olduğu ileri sürülmüştü.

 

İŞTE YÜZYILIN ÇARPITMASI

İşte Cumhuriyet'in CHP'liler aracılığıyla kıskaca alınan Munzur'la ilgili İlhan Taşçı imzalı haberde çarpıtarak verdiği bölüm: “Zirek'in kardeşi olan Serkan Zirek de Erzincan Cihaner ile Orgeneral Berk iddianamesinin gizli tanığıydı. Serkan Zirek “Munzur” kod ismiyle dosyada yer almış ancak tüm kimlik bilgileri deşifre edilmişti. Munzur kod isimli Zirek, yasak olmasına karşın Erzurum dışına çıkmış gazeteci ve siyasetçilerle görüşme girişimlerinde bulunmuştu.”

 
Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri