Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet'in alıp ,veremediği ne?

19 Ağustos 2008 / 13:35
Cumhuriyet, Gazili Ayhan'ı vururken amacı ne? Dünkü haber aslında Cumhuriyet'in düşen kalenin ardındaki gözyaşı!
Cumhuriyet gazetesinin Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan'ın, Eski Rektör Yamaç'ın atadığı bazı dekanlar üzerinde baskı kurduğu iddialarının arkasındaki sır perdesi aralanıyor. Meğer eski Rektör Yamaç, Cumhuriyet'i bazı dönemler toplu satın alarak, öğretim üyelerine dağıtmış!

Cumhuriyet gazetesi ile Gazi Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Kadri Yamaç arasındaki ilişkiler, gazetenin dünkü Rektör Ayhan'ı eleştiren haberiyle günyüzüne çıktı. İddialara göre YÖK tarafından aday gösterilmeyen Eski Rektör Prof. Dr. Yamaç, belirli dönemlerde destek amacıyla Cumhuriyet gazetesinden toplu alımlar yaptırarak, öğretim üyelerine ücretsiz olarak dağıttırdı. Yine aynı iddialara göre Yamaç'ın Gazi'den gönderilmesiyle Cumhuriyet gazetesinin Ankara'daki en büyük destekçisini de kaybetmiş oldu.

Bu arada Prof. Dr. Kadri Yamaç yönetimindeki Gazi'nin, Cumhuriyet'e kıyağı bunlarla da sınırlı değil. Ergenekon sanıklarından Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'da Yamaç döneminde İletişim Fakültesi'ne yarı zamanlı öğretim kadrosunda ilk alınan isim oldu.

Cumhuriyet ne demişti?
Cumhuriyet gazetesi Gazi Üniversitesi Rktörü Prof. Dr. Rıza Ayhan'ın, göreve geldikten sonra katıldığı ilk üniversite yönetim kurulu toplantısında dekanlara “Anlamayan dekana anlatmasını biliriz. Bir sarı zarf gönderir, soruşturma açar, o dekanın burnunu sürteriz. Hani bir söz vardır: Nush ile uslanmayanın hakkı kötektir” diyerek gözdağı verdiğini iddia etmişti.

Cumhuriyet'in bu haberinin ardından konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, haberin yalan olduğunu ve gazete ile ilgili haberi yapan muhabir hakkında dava açacağını söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri