Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cüppeli'den 'Kopartan' Reyting!!!

23.10.2010 13:08
Daha önce iki kez Teke Tek'e çıkardığı Cüppeli Hoca'yı dün yine konuk eden Fatih Altaylı'nın bu Cüppeli sevdası nerden geliyor dersiniz?...

 

Bir gazetenin internet sitesindeki şu başlık aslında Fatih Altaylı'nın Cüppeli sevgisini anlatmaya yetiyor.

Başlık şu: Cüppeli'den TV'de Müstehcen Fıkra.

Evet daha önce iki kez Habertürk'te Fatih Altaylı'nın konuğu olan Cüppeli Ahmet, dün yine Habertürk ekranlarındaydı.

Yeni trend Cüppeli.  28 Şubat döneminin Türkiye'ye armağan ettiği Zekeriya Beyaz'dan sonra sıra Cüppeli'de.

Peki Fatih Altaylı'nın bu Cüppeli sevgisinin sırrı ne?

Bunun bir çok nedeni var. Reyting için olan kısmı "Cüppeli'den TV'de Müstehcen Fıkra" başlığıyla internet sitelerine yer alan şu fıkrada gizli.

İşte o fıkra

"Bağdat valisi ikinci eşi zorunlu kılmış evlenmeyene idam demiş. Adamda karısını bu konuda ikna edemeyince mahalledeki kocakarıyla evleneyim o zaman demiş. Kanunlara göre evlendiği kadının yanında en azından bir gece kalması gerekmiş.  Kocakarı ertesi gün evden topallayarak çıkarken Bağdat Bağdat olalı böyle vali görmedi demiş!"

Sorulan sorular cinsellik, masturbasyon gibi konularda olunca Cüppeli Hoca uçuyor.

Dün onu izlerken aklıma şöyle birşey geldi. Madem Fatih Altaylı toplumun bu konularda doğru bilgilendirilmesini istiyor. Ee o zaman örneğin neden Mustafa Karataş Hoca'yı çağırmıyor?

Öyle ya bir sefer de onu çağırın değil mi? Ya da bu şekilde televizyonlarda hakkıyla program yapan bir sürü hoca var.

Amaç Cüppeli'den reyting devşirmek olunca...

Tabii herşey reyting değil. Cüppeli Hoca'yı televizyonlara çıkarma konusunda Fatih Altaylı'nın neden bu kadar ısrar ettiğini Yeni Şafak'ın dünkü manşetinde bulabilirsiniz.

Cüppeli Hoca'nın keramati meğer sadece reyting değilmiş...

Derinlere de sirayet ediyormuş...

Yeni Şafak'ın Dünkü Manşeti

Siyaset, başörtülü öğrencilerin eğitim özgürlüğüne çözüm ararken, Cüppeli Ahmet Hoca, İstanbul Ataköy'de, çözüm çabalarını sabote etmeye yönelik görüntüler verecek bir programa öncülük ediyor.

Mahmut Ustaosmanoğlu, Yusuf el-Kardavi gibi saygın İslam alimlerinin isimlerinin de kullanıldığı programa, vatandaşlar, 'cüppesiz, sarıksız, çarşafsız gelmeyin' mesajlarıyla çağrılıyor.

Siyaset dünyasının başörtüsü sorununu tarihe gömmek üzere seferber olduğu son dönemde 28 Şubat sürecini andıran provokasyon girişimleri baş gösterdi.

'Cüppeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ve yakın çevresi, İstanbul'un selatin camileri dururken, Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyecekleri sohbet toplantısına vatandaşları içeriği dikkat çeken bir mesajla çağırdı.

Başörtüsü sorununun çözümünde son düzlüğe giren olumlu girişimlerin önünü tıkama amacı taşıyan olaylardan ilki Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) çözümsüzlüğün devamı için 'ilköğretim ve liseler ne olacak' sorusuyla işaret ettiği biçimde gelişti.

Adana ve Mersin'de belli bir gruba mensup olduğu ortaya çıkan velilerin çocuklarını başörtülü olarak ilköğretim okuluna sokmakta ısrar etmesi basında manşetlere taşındı. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya'nın siyasi partileri kapatmayla tehdit eden konuşması geldi.

ÇÖZÜMSÜZLÜĞE HİZMET

Şimdi de Cüppeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ve taraftarlarının önümüzdeki pazar günü Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyecekleri sohbet toplantısı gündemde. Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimlerin, bu sohbet toplantısı için cemaat taraftarlarına dikkat çeken bir mesaj gönderdiği öğrenildi. Başörtüsü meselesinin tartışıldığı son dönemin hassasiyeti göz önüne alındığında çözüm karşıtı kitlenin 'irtica yükseliyor' argümanını güçlendirecek mesajda cemaat üyelerine 'cüppesiz, sarıksız ve çarşafsız gelmeyin' çağrısı yapıldığı belirtildi.

29 EKİM'DE İNÖNÜ YA DA OLİMPİYAT'I İSTEDİLER

Cüppeli Ahmet Hoca ve taraftarlarının sohbet toplantıları için camiler yerine son dönemde spor salonlarını kullanmaya başlaması da dikkat çekti.

Cüppeli Hoca ve taraftarlarının Sinan Erdem Spor Salonu'ndan önce İnönü veya Olimpiyat Stadyumu'nda sohbet toplantısı yapmak için izin istedikleri fakat ret cevabı aldıkları öğrenildi.

Cüppeli Hoca ve taraftarlarının İnönü veya Olimpiyat Stadı'ndaki buluşmanın tarihi olarak 29 Ekim'i seçmeleri ise dikkat çekti.

Yüz bin kişiyi 'sarığınızla ve çarşafınızla gelin' mesajları göndererek bu stadyumlardan birine toplamak isteyen Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimler, önümüzdeki pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda toplantı yapmak için izin alabildi.

Saygın alimlerin adı kullanılıyor

Başörtüsü sorununda olumlu girişimleri provoke edebilecek nitelikteki mesajlarla duyurusu yapılan toplantıya katılımı artırmak için Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'yi plaket verme bahanesiyle davet ettikleri öğrenildi.

Aralarında Yusuf El Kardavi, Kays El Mubarek ve Eş Şeyh Abdullah Bin Beyyeh'in de bulunduğu 130 ülkeden alanında uzman ünlü İslam aliminin katılacağı toplantıda, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin güvenliğini ise özel olarak tutulan 500 görevli sağlayacak. Ustaosmanoğlu çevresinin, bu programdan rahatsız olduğu öğrenildi.

Stratejikboyut
 

Bu haber toplam 3042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri