Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

D.Feneri'nin sunucusu açıkladı

12 Eylül 2008 / 16:10
Almanya'da görülen Deniz Feneri Davası, Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşerken, yolsuzluk iddialarının odağındaki derneğin kurucusu ve sunucusu Uğur Arslan, tüm bu iddialarla ilgili ne düşünüyor? Deniz Feneri'nin ekran yüzü dün gece Starhaber'e konuk o
Programda figüran doktorlar kullanıldığı yönündeki iddialara Uğur Arslan, "İddiaların ispatlanmasını bekleyeceğim. İspatlananlar üzerine tekrar şapkamı önüme alıp düşüneceğim" dedi.

Almanya'da görülen Deniz Feneri davası Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşerken derneğin kurucularından sunucu Uğur Arslan ilk kez konuştu.

Programın sunucusu olarak olup bitenden her şeyden haberinin olduğunu söyleyen Uğur Arslan, İstanbul dışındaki dernek faaliyetleri ve gönüllerinin ne yaptığından tam olarak emin olmadığını söylüyor.

Uğur Arslan, yaptığı Deniz Feneri programının her türlü iddianın uzağında olduğuna inanıyor.

Uğur Arslan, Alman savcının Deniz Feneri ile ilgili soruşturma başlatmasına, 'Savcının arkasındayım bir yerde yanlış varsa bulsunlar. Bunun ben de arkasındayım bütün Türkiye'de arkasında.."

Arslan, 'hiçbir şeye şahit olmadınız mı,' sorusuna, 'Gözlerimle görmedikçe. ve mahkeme bitmedikçe kimseyi suçlamak istemem. Herkes gibi ben de mahkeme sonucunu bekliyorum" yanıtını verdi.

"Dernek yöneticiliğini neden bıraktınız" sorusu üzerine Uğur Arslan, ""2002'de çekimler nedeni ile Türkiye'nin dörbir yanında dolaştığım için işin derneğin başında duramıyordum" diye yanıt verdi.
"Gözlerimle görmedikçe veya mahkemede suçlu oldukları ispat edilmedikçe kimseyi suçlamak istemem. Ben de mahkeme sonucunu bekliyorum. Mahkeme sonuçlandıktan sonra bazı şeyler konuşulabilir" diyen Arslan, dernek yöneticiliğini neden bıraktığını ise şu sözlerle açıkladı: "2002 yılında çekimler nedeniyle yurdun dörtbir tarafında dolaştığım için derneğin başında duramıyordum."Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri