Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dağdaki Pkk'lı seçmen

16 Aralık 2008 / 14:06
Meclis'in yemek daveti gönderdiği DTP'li Kurtulan'ın PKK'nın dağ kadrosunda ki eşi seçmen yazılmış. İddia MHP'li Vural'a ait...

MHP Grup Başkanvekili Oktay, DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın terörist eşi Selman Kurtulan'ın seçmen yazıldığını iddia etti.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, adrese dayalı nufüs kayıt sisteminde seçmenlere ulaşılmadan bilgi formlarının doldurulduğunu ve 5 milyon kişinin bir gecede ışınlama yoluyla seçmen yazıldığını söyledi. Vural, terör örgütüne üye olduğu belirlenen, DTP'li Milletvekili Fatma Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan'ın seçmen yazılmasını da bunun delili olarak gösterdi. Vural, adrese dayalı nüfus kayıt sisteminin çok yanlış olduğunu parti olarak dile getirdiklerini, seçmen kütüklerin yazımının yeniden yapılması gerektiğini ifade ettiklerini söyledi. Dağdaki PKK'li teröristlerin nasıl PKK'lı yazıldığını soran Vural, "Oraya gidip, onları seçmen kütüğüne kim yazmıştır, nasıl yazmıştır?" sorusunu yöneltti.

Vural, Türkiye'de Salman Kurtulan isminde dört kişinin bulunduğunu, kendilerinin terörist Selman Kurtulan'ın seçmen yazıldığını gelen bilgilerle teyit etiklerini ifade etti. Vural, Kurtulan'a ait olduğu seçmen kütük bilgilerini basın mensuplarına dağıttı.

Bir aydın tarafından başlatılan "Ermenilerden özür dileme" kampanyası ile ilgili soruya ise Vural, Türk tarihinde özür dileyecek tek kare bir lekenin olmadığını söyledi. Vural, bu kampanaya karşı Dışişleri Bakanlığı'nın ve hükümetin tepki vermesini istedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri