Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dahlan Hamas'a Karşı Tv Kuruyor

26 Ağustos 2008 / 10:08
İsrail'in desteğiyle Hamas'ı devirmek için girişimde bulunan ancak başarısız olan Muhammed Dahlan bu kez Kahire'de televizyon kanalı kuruyor.
Fetih içindeki darbeci kanadın başı, Filistinliler arasında çıkardığı fitnelerle bilinen ve İsrail işgal yönetimiyle işbirliği yaptığı belgelerle ispatlanmış olan Muhammed Dahlan Hamas'ı yıpratmak amacıyla Kahire'de televizyon kanalı kuruyor.

Mısırlı güvenilir bir kaynak, Fetih'in Gazze'den kaçan darbeci kanadından Muhammed Dahlan'ın Hamas'ı yıpratmak amacıyla Kahire'de Tv kanalı kurmak için yoğun çalışmalar yaptığını belirtti. Tv kanalında, özelde Hamas'ın kendisini Gazze'den silip süpürmesi, genelde ise Filistin'de meydana gelen siyasi ve güvenlik konularında kendi bakış açısını ortaya koymayı hedefliyor.

Mısırlı gazeteci yazar İbrahim ed-Derravi, Qudspress ajansına yaptığı açıklamada; Dahlan'ın, Mısır'ın enformasyon kanalıyla Filistin'nin siyasi arenasına tekrar dönmek istediğine dair bilgiler aldığını ifade etti.

Derravi açıklamasını şöyle sürdürdü: “Dahlan'nın bazı iş adamlarıyla birlikte; Hamas'ı yıpratmak amacıyla Kahire'den yayın yapacak bir Tv kanalı açma çalışmaları kesinlik kazanmış gibi. Dahlan, Mısır'ın enformasyon kanalıyla Filistin arenasına tekrar dönmek için şu anda Filistinli basın mensuplarıyla yoğun bir şekilde görüşmektedir.”


Kaynak: Filistin Enformasyon MerkeziBu haber toplam 856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri