Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dalan'dan Randevu Talep Edenler

08.05.2010 14:46
Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan’ın randevu ve görüşmelerini not ettiği defter...

Ergenekon Silahlı Terör Örgütü iddiasıyla sürdürülen soruşturma kapsamında hazırlanan 4. iddianamenin ek klasörlerinde firari sanık Bedrettin Dalan’ın randevu notlarının yer aldığı defterde çarpıcı isimlerle yapılan görüşmeler ve randevular yer alıyor. Defterde Kenan Evren’den İbrahim Fırtına’ya kadar geniş bir liste yer alıyor.

ERGENEKON SANIĞI ÇOK SAYIDA İSİM VAR

İstek Vakfı’ndaki makam odasında Dalan’a ait telefon listesinde kendisine araması için not bırakan ya da görüşmek için not aldığı birçok önemli isim yer alıyor. Dalan’a not bırakan ya da Dalan’ın aramak için not aldığı isimler arasında Ergenekon soruşturması kapsamında olan çok sayıda ismin bulunması da dikkat çekiyor. İşte o defterden çıkan notlar:

‘MÜTERCİMLER ÖZEL KONU GÖRÜŞECEKMİŞ’

‘Erol Mütercimler özel konu görüşecekmiş’, ‘Ece Ç. yüzde 50 burs Fırtına Paşa hazırlıkta’, ‘Engin Alan Özel Kuv. Kom tel: 053....8’, ‘Av. Levent Göktaş Örgütlü Suçlar 053......9’, ‘K. Alemdaroğlu 053......1’, ‘T. Özkan yarın öğlen ya da akşam”, “Sinan Aygün öğle yemeği’, ‘Alb. Fikri Karadağ Kuvayi Milliye Der. Bşk. aradım’, ‘Merdan Yanardağ, Hüseyin Nazlıkul randevu istiyor’, ‘Doğu Perinçek 053......7’, ‘Ali Yasak 053......0’

HER KESİMDEN İSİM YER ALMIŞ

Defterde kamuoyunun yakından tanıdığı bazı isimlerle ilgili notlar da var: “Mehmet Eymür, görüşmek istiyor”, “Kenan Evren Bey aradılar”, “Zeyno Baran randevi istiyor”, “Vural Savaş aradı”, “Âv. Selçuk Baran rand. istiyor Çevik bir tarafından tanırmışsınız.”

STAR

Bu haber toplam 2212 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri