Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dalan'a Kaç Diyen Aydın Doğan

12 Ocak 2009 / 18:35
Tekirdağ Şarköy 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Nurettin Işık'ın, Aydın Doğan'a "Dalan'ı alacaklar" dediği ve Doğan'ın Dalan'a "kaç" dediği belirtiliyor.
Tekirdağ Şarköy 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Nurettin Işık'ın, son Ergenekon dalgası öncesi Aydın Doğan'la görüştüğü iddia ediliyor.

Vakit Gazetesi'nin haberine göre; Tuğgeneral Nurettin Işık'ın, 24 Ekim 2008 günü saat 15.30'da, resmi bir araçla geldiği Doğan Medya Center'da Aydın Doğan'la bir süre görüştüğü bildirildi. Tuğgeneral Işık'ın bu görüşmede Aydın Doğan'a Bedrettin Dalan'ın Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınacağı bilgisini verdiği öne sürüldü. Aydın Doğan'ın da bu görüşme üzerine Bedrettin Dalan'ı uyardığı ileri sürülüyor.

DOĞAN UYARDI DA DALAN KAÇTI MI?
Nurettin Işık'ın Aydın Doğan'la yaptığı görüşme sonrası operasyonun yapılacağını aylar öncesinden haber alan Bedrettin Dalan'ın da, etrafına Ankara'ya gideceğini duyurarak o gün gizlice İngiltere'ye kaçtığı bildirildi. Bir süre İngiltere'de kalan Dalan'ın oradan da İsrail'e uçtuğu, daha sonra da Amerika'ya kaçtığı savunuluyor.

IŞIK'IN YEĞENİ UYUŞTURUCUDAN YARGILANIYOR
Aydın Doğan'a Bedrettin Dalan'ın Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanacağı bilgisini verdiği iddia edilen Tuğgeneral Nurettin Işık'ın ise Balıkesir'de görevde bulunduğu dönemde yeğeninden dolayı sıkıntı çektiği ortaya çıktı. Nurettin Işık'ın yeğeni Enis Işık'ın, 28 Kasım 2007 tarihinde uyuşturucu ticaretinden yakalandığı ve halen yargılandığı bildirildi.

ALTAYLI: DALAN'I BÜYÜK BİR MEDYA PATRONU UYARDI
Operasyonun ilk günüde Bedrettin Dalan'ın kaçış hikayesini ve arkasındaki detayları kaleme alan Fatih Altaylı, Dalan'ın, yakalanacağı yönündeki bilgileri büyük bir medya patronu olan dostundan aldığını yazmıştı. İşte Altaylı'nın o yazısı…
“Operasyonun en önemli hedeflerinden biri olan Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan da bu operasyonu biliyor ve bekliyordu… Dalan, uzunca bir süredir Savcı Zekeriya Öz'ün projektörleri altındaydı. Bunu Dalan da biliyordu. Ve Dalan birkaç ay önce yurtdışına çıktı. Ne nereye gittiği belliydi ne de nerede olduğu. Bilinen cep telefonlarını da kapattı ve ortadan kayboldu. Dalan'ın yakın dostu olan bir medya patronu tarafından “Seni de alacaklar” diye uyarıldığı ve bunun üzerine yurtdışına çıktığı fısıldanıyordu.
Kaynak:
Bu haber toplam 6386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri