Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danişçilerin gündeminde ne var?

03.12.2009 18:11
Encümen-i Daniş toplantısına, Ergenekon savcılarının ifadeye çağırdığı eski Orgeneral Yalman katılmadı. Peki ne konuştular:

Moda Deniz Kulübü'nde iki haftada bir Perşembe günü toplanan Encümen-i Daniş toplantısına, Ergenekon savcılarının ifadeye çağırdığı eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman katılmadı. Daniş üyeleri, eski kuvvet komutanlarının ifadeye çağırılmasına ilişkin soruları cevapsız bıraktı.

Bugünkü Encümen-i Daniş toplantısına; Encümen-i Daniş Başkanı eski TBMM Başkanı Necmettin Karaduman, eski Genelkurmay Başkanları Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ve Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal, eski Başbakanlardan Bülent Ulusu, Murat Sökmenoğlu ve Sefa Reisoğlu katıldı. Daha önceki toplantılara katılan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman ise bugünkü toplantıya gelmedi. Yalman, Ergenekon savcıları tarafından 2004 yılında darbe planlarıyla ilgili ifadeye çağırılmıştı.

Toplantı çıkışında Yalman'ın katılmama nedeninin sorulduğu Encümen-i Daniş Başkanı Karaduman, "Belki bir mazereti çıkmıştır." demekle yetindi. Karaduman, toplantıda dış ilişkileri tüm boyutlarıyla değerlendirdiklerini söyledi.

Paşaların ifadeleri alınmak üzere adliyeye çağrılmasına ilişkin de Karaduman, adliyeye intikal etmiş konular hakkında konuşmamayı uygun gördüklerini dile getirdi. Kişisel görüşü sorulan Karaduman, 'İzin verirseniz, bu konuda kişisel görüşlerimi açıklamayayım' dedi.

 

Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri