Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danıştay Davasında tarihi karar

20.04.2009 11:52
Danıştay üyelerine saldırı davasının ikinci duruşmasında Alparslan Aslan olay çıkardı.
ERGENEKON'UN BİR PARÇASI OLDU

Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığın yargılandığı Danıştay saldırısı davasında Mahkeme Yargıtay'ın bozma kararına uydu. Sanıklar karar açıklanırken birbirine girdi. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin, Danıştay 2. Dairesi üyelerine ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığın yargılandığı davaya ilişkin bozma kararına uyulmasını kararlaştırdı.

KİMLER KATIILDI?

Yargıtay 9. Ceza Dairesinin, ''Ergenekon davasıyla birleştirilmesinde zorunluluk bulunduğu'' gerekçesiyle bozma kararı verdiği Danıştay üyelerine saldırı davasının ikinci duruşması saat 10.23'de Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Alparslan Aslan, Erhan Timuroğlu, Süleyman Esen, Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Tekin İrşi ile sanık avukatları ve müdahil avukatları katılıyor. Bazı Danıştay üyeleri de duruşmayı izliyor.

ALPARSLAN ARSLAN ŞOV YAPTI

Danıştay üyelerine saldırı davasında, mahkeme heyetinin ara karar için duruşma salonundan ayrılırken, sanık Alparslan Aslan jandarmaların arasından bir anda ayağa kalkarak bağırmaya başladı. Duruşma salonunda olay çıkaran Aslan "Türbanı yargılayamazsınız" diye tehditler savurdu. Şovunun ardından Aslan, salon dışına çıkartıldı.

- ÇOK ÖNEMLİ KARAR

- MAHKEME YARGITAY'IN BOZMA KARARINA UYDU

- ERGENEKON İLE DANIŞTAY SALDIRI DAVASI BİRLEŞECEK.

- BUNDAN SONRA DANIŞTAY SALDIRISI SANIKLARI ERGENEKON SAVCILARINA HESAP VERECEK
Bu haber toplam 956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri