Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danıştay Katili,Ergenekonun Avukatlığı İspatlandı

04 Ağustos 2008 / 08:55
Danıştay saldırısını azmettirmekle suçlanan Ergenekon terör örgütü üyeleri ile tetikçi Arslan arasındaki ilişkilerle ilgili resmi imza da klasörlerde ortaya çıktı
Helin Şahin'in haberi
ERGENEKON terör örgütü iddianamesiyle ilgili 441 sayfalık klasörlerde çıkan bir belge, örgüt ile Danıştay saldırısını gerçekleştiren katil avukat Alparslan Arslan arasındaki ilişkinin resmi belgelerinden birisi oldu. Ergenekon tutukluları Hüseyin ve Yasin Görüm ile Danıştay Katili Avukat Alparslan Arslan arasındaki avukat-müvekkil ilişkisi iddianameye giren bir belgede gözler önüne serildi.

BOMBALARI VERENLE YAN YANA

DANIŞTAY hükümlüsü Osman Yıldırım, Ergenekon savcılarına verdiği ifadede Cumhuriyet'e atılan el bombalarını İstanbul'da bir evde yaptıkları toplantıda Muzaffer Tekin'in emriyle Rasim Görüm'ün Alparslan Arslan ve kendisine teslim ettiğini söylemişti. Bu ifade üzerine Rasim Görüm tutuklanmıştı. Yıldırım, Kuvayi Milliye Derneği Teşkilat Başkanı Hüseyin Görüm'ün yeğeni olan Rasim Görüm'ü Ergenekon'un aile fotoğraflarından teşhis etmişti.

VEKALET SÖZLEŞMESİNE İMZA

ERGENEKON dava dosyalarından 300. klasördeki 295 sayfalı belge, kirli ilişki ağını bir kez daha ortaya çıkardı. 15 Nisan 2004 tarihli 'Belgedir' başlıklı belgede, Hüseyin Görüm kendisine ait Edirne'de Kurulu Keşan Süt Ürünleri Fabrikası'nın sahibi Taran Tarım ve Hayvancılık ve Gıda ürünleri Sanayi ve Tic. Ltd.Şti.'ne yeğeni Rasim Görüm'ü tüm şirketi yönetmesi için 600 dolar ücretle 'vekil' tayin ediyor. Ergenekon tutukluları Hüseyin ve Rasim Görüm'ün imzaladığı belgede avukat olarak Danıştay Katili Alparslan Arslan'ın imza ve kaşesi var.

TEKİN'İN ŞİRKETİNİN AVUKATI

DANIŞTAY katili Avukat Alparslan Arslan, Ergenekon tutukluları Hüseyin ve Rasim Görüm gibi Muzaffer Tekin'in de avukatlığını yapıyordu. Muzaffer Tekin'in ortağı olduğu Almanya'da öldürülen uyuşturucu kaçakçısı Ertuğrul Yılmaz'ın sahibi olduğu Doğuş Faktoring şirketinin de avukatlığını Arslan yapmıştı. Alpaslan Aslan'ın babası İdris Aslan da 20 Mayıs 2006 günü Ankara Emniyeti'nde verdiği ifadesinde, oğlunun Veli Küçük, Taner Ünal ve Muzaffer Tekin'le ilişkisinin olduğunu söylemişti. Muzaffer Tekin'in ajandasında 'Avukat Alparslan' ismine Danıştay katili Arslan'ın telefon kaydına raslanmıştı.

Resimlerden teşhis edildi

DANIŞTAY hükümlüsü Osman Yıldırım savcılığa verdiği ifadesinde, Cumhuriyete atılan el bombaları ve Danıştay saldırısında Alparslan Arslan'ın kullandığı silahı İstanbul'daki bir evde Muzaffer Tekin'in emriyle Rasim Görüm'ün verdiğini söylemişti. Yıldırım, Görüm'ü Ergenekon'un aile fotoğrafından tanımıştı. Tekin'in yakın korumalığını yapan Rasim Görüm, bu ifadeler üzerine tutuklanarak cezaevine konrulmuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri