Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danıştay OYAK'ın İşine Son Verdi

07.05.2010 11:41
OYAK Güvenlik hakkındaki Ergenekon iddiaları gün geçtikçe artarken; Danıştay, OYAK'tan bir türlü vazgeçmiyordu. Ve sonunda beklenen gelişme oldu...
Danıştay, OYAK Güvenlik'ten güvenlik hizmeti alan 32 şirket ve kurumdan biriydi. Fakat, bu durum son derece eleştiriliyor ve Danıştay'ın, şaibeli hale gelen OYAK'tan destek almaya devam etmesi garip karşılanıyordu.

İşin ilginç tarafı, bu gariplik yaklaşık 4 sene devam etti. OYAK Güvenlik hakkındaki Ergenekon iddiaları gün geçtikçe artarken; Danıştay, OYAK'tan bir türlü vazgeçmiyordu.

Ve beklenen sonunda oldu. Uzun süredir kanlı saldırıyla ilgili sessizliğini koruyan Danıştay; işe problemi kökünden çözerek başladı. OYAK Güvenlik'le arasındaki hizmet akdini ortadan kaldırdı.

Bu önemli gelişmeyi, Vakit Gazetesi duyurdu. Gazete; Danıştay'ın OYAK Güvenlik'in işine son verdiğini yazdı. Habere göre; Danıştay'ın OYAK ile yollarını ayırması, TÜBİTAK'ın raporundan çok önce oldu. Rapor açıklanmadan 2 ay önce; Yüksek Mahkeme, OYAK'la bağlarını kopardı.

Danıştay'ı, hangi güvenlik şirketine ait kameraların izleyeceği de belli oldu. Yüksek Mahkeme, Başbakanlık'ın da güvenliğini sağlayan; Devre Güvenlik ile anlaştı.

Bu gelişme gözleri, OYAK'ın koruduğu diğer 31 şirkete geldi. NATO 3. Kolordu Komutanlığı da onlardan biri. Şimdi, o 31 şirketin de OYAK'ın işine son verip vermeyeceği merak ediliyor.
Bu haber toplam 830 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri