Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danıştay Saldırısında Gizemli Görüşme

25.01.2010 09:17
‘Bozuk’ denilen kameraları takan OYAK Güvenlik Şirketi’nin, saldırıdan 39 gün önce Binbaşı Fikret Emek’i aradığı ortaya çıktı.

Danıştay saldırısının olduğu gün ‘bozuk’ denilen kameraları takan OYAK Güvenlik Şirketi’nin, saldırıdan 39 gün önce Ergenekon sanığı emekli Binbaşı Fikret Emek’i aradığı ortaya çıktı. Emek’i tanıdığını kabul eden OYAK görevlisi, ‘’Kıbrıs’ta birlikte görev yaptık’’ dedi. Ergenekon yöneticisi olmakla yargılanan emekli Albay Fikri Karadağ’ın da aynı merkezden arandığı belirlenmişti.

ARAMAYA İKİ MESAJLA CEVAP

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon sanığı ve Eskişehir bombalarının sahibi olduğu iddia edilen emekli Binbaşı Fikret Emek’in 2006 ve 2007 yılına ait cep telefonuyla yaptığı görüşmelerin ımeı numarasından yola çıkılarak, görüşmelerin kimlerle yapıldığının tespitini istedi. Mahkemeye ulaşan kayıtlarda önemli bir detay göze çarptı. Buna göre, Danıştay binasının kameralarını takan ve saldırının olduğu gün kameralar için ‘bozuk’ diyen OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş.’nin Emek’i telefonla aramış. Fikret Emek’in de Danıştay saldırısından 2.5 ay sonra OYAK’a ait numaraya iki kez mesaj attığı tespit edildi.

KIBRIS’TA 9 AY GÖREV YAPTIK

STAR’ın ulaştığı ve Emek’i aradığı belirtilen numaraya OYAK Güvenlik şirketinde eğitim uzamnı olarak görev yaptığını söyleyen bir kişi çıktı. ‘’Ergenekon sanığı Fikret Emek’i 2006 yılında aradığınız kayıtlarda yer alıyor, ne diyeceksiniz’’ şeklindeki sorumuza öfkelenen ve ismini söylemeyen görevli, ‘’Fikret Emek ile Kıbrıs’ta 9 ay askerlik görevi sırasında beraberdik. Kendisini onun dışında tanımam’’ dedi.

GENELKURMAY DA ARAMIŞ

Telefon ımeı dökümlerine göre Emek’i arayanlar arasında Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Ergenekon sanığı emekli Albay Mustafa levent Göktaş da yer alıyor.

Kameraların sorumlusu aranıyor

star, daha önce Ergenekon sanığı emekli Albay Fikri Karadağ’ın da OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından arandığını gündeme getirmişti.Karadağ, 3 Ağustos 2006 tarihinde saat 19.16’da OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş’den aranmıştı. Karadağ’ı aradığı tespit edilen cep telefonu numarasına çıkan OYAK Eğitim Kurulu yöneticisi bir yetkili, Karadağ’ı tanımadığını iddia etmişti. Ergenekon davasına bakan mahkeme, Mayıs 2006 yılı itibariyle kameraları yerleştiren Oyak Savunma ve Güvenlik A.Ş. ve OYAK Güvenlik’in yönetim kurulu başkanı, üyeleri ve bakım-onarımdan sorumlu yetkililerin adını ve adreslerini istedi. Mahkeme yargılama aşamasında gerek görürse bu kişinin ifadesine başvurabilecek. Daha önce ‘bozuk’ olduğu idda edilen kamera kayıt dökümleri Ankara Valiliği’nden mahkemeye gönderilmişti. 97 sayfalık dökümlerde, kamerların değil görüntü kaydeden hard disklerin bozuk olduğu belirtilmişti.

Bu haber toplam 3532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri